پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با عملیاتی شدن تفاهنامه وزارت راه و جهاد، کارمندان جهاد کشاورزی صاحب‌خانه می شوند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، الیاس تاج‌الدینی با شرکت در وبیناری به ریاست معاون توسعه وزارت جهاد، ابهامات و جزئیات طرح احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را بررسی کرد.

در این نشست که با حضور روسا و معاونین توسعه سازمان‌های جهاد کشاورزی سراسر کشور به صورت آنلاین برگزار شد، زمین مورد نظر برای احداث این واحدهای مسکونی در استان‌ها شناسایی و جزئیات آن مورد بحث قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به اهمیت این طرح افزود: حقیقتا همکاران جهادی با وجود نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف اما از کمترین مزایا برخوردار هستند که این اقدام وزارت جهاد
یک خدمت ماندگار خواهد شد.

تاج‌‌الدینی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها برای برخورداری حداکثری همکاران از این طرح اسنفاده شود، از معاون وزیر خواست تا همکاران شرکتی و غیررسمی هم بتوانند مشمول این طرح شوند.

در ادامه، آقای شجری، معاون توسعه وزارت جهاد در پاسخ به این درخواست گفت که اقدامات لازم برای ثبت‌نام همکاران شرکتی فراهم شده و استان‌ها لیست این افراد را به وزارت ارسال کنند.

در پایان این وبینار، نمایندگان همه ادارات تابعه سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، در نشستی به ریاست عطا باقرزاده اعضای دو کارگروه شناسایی املاک و مشمولین این طرح را مشخص کردند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی در این نشست گفت: در حال حاضر همکارانی که زمین یا مسکن دولتی دریافت کردند نمی‌توانند از این طرح استفاده کنند.

وی از همکارانش در ادارات تابعه جهاد خواست تا لیست همه همکاران خود را به تفکیک رسمی، قراردادی، پیمانی، شرکتی و بازنشسته به این معاونت تحویل دهند.

باقرزاده افزود: برای نهایی شدن این طرح زحمات زیادی کشیده شد و این اقدام می‌تواند حمایت بسیار خوبی از کارمندان جهاد کشاورزی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی همکاران در فرصت چند روزه اعلامی نتوانستند ثبت‌نام کنند، توضیح داد: هماهنگی‌های لازم شده که هیچ‌کدام از همکاران واجدالشرایط از ثبت‌نام محروم نشوند.

باقرزاده همچنین در مورد امکان ثبت‌نام همکاران شرکتی گفت که در حال رایزنی هستیم که نحوه ثبت‌نام این همکاران به ما اعلام شود اما چیزی که تا الان به ما گفته شده این است که لیست کارکنان شرکتی را به تهران ارسال کنیم.