پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رقبای حاج نادر منتظریان خیلی زودتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد، شروع به تخریب او کردند؛ بدون شک او یکی از جدی‌ترین نامزدهای انتخابات آتی مجلس در بویراحمد و دنا است و آنهایی که او را رقیب خود می‌دانند از هم‌اکنون یک سوژه بی‌اساس را دستاویز حمله به او کردند و او را متهم به تجمل‌گرایی می‌کنند.

به گزارش ریواس‌جنوب از یاسوج، وضعیت مالی و خانوادگی نادر منتظریان از گذشته تاکنون در سطح متوسط به بالا بود و به لحاظ اقتصادی او همیشه دستش به دهانش می‌رسید و در زمره افراد متمکن مالی بود اما این هرگز در زندگی او مشهود نبود و سطح زندگی او همانند بقیه مردم عادی بود.

از سوی دیگر صراحت و صداقت حاج نادر منتظریان یکی از ویژگی‌های برجسته او است که در همه این سال‌ها در همه مسئولیت‌هایی که داشته است،این ویژگی او مورد تصدیق است.

جدیدا مراسم جشن عقد فرزند او حاشیه‌ساز شد و برخی افراد که از تخریب شخصیت وی سود می‌برند، دست به تحریف واقعیات زدند و یک رسم رایج در عروسی‌های ایل بویراحمد را دستمایه حملات خود کردند.

در جشن عقد فرزند حاج نادر منتظریان، تصویری از مقادیری طلا و زیورآلات و یک دکور تقریبا شیک در فضای مجازی پخش شد؛ اما واقعا ماجرای این طلاها چه بوده است؟

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این مراسم با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در  مکانی با یک دکور آماده برگزار شد و تعداد مهمانان هم کمتر از ۱۵ نفر بوده است.

از سوی دیگر طلاها و زیورآلاتی که در این تصاویر پخش شده، متعلق به عروس و یا داماد نبوده و به صورت عاریه‌ای و برای یادگاری و گرفتن عکس‌های یادبود از از این جشن در دکور طراحی شده بود.

خانواده عروس و داماد تصمیم گرفتند چون قادر به برگزاری مراسم عروسی نیستند برای ثبت کردن این خاطره لذت‌بخش خود، کلیپی تهیه کنند.

نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که افرادی که دست به تحریف واقعیت زدند و با یک عکس و یک جشن، همه سوابق آقای منتظریان را زیر سؤال بردند با چه منطقی او را تجمل‌گرا لقب دادند؟

نکته بعدی اینکه مگر کجای دین و شرع از فقر و نداری حرف زده است که خرید طلا و زیورآلات برای عروس و داماد ننگ باشد و با دین و مرام حاج نادر منتظریان همخوانی نداشته باشد؟ آیا حتی اگر مالکیت آن طلاها با خانواده عروس یا داماد باشد، واقعا کار خلاف شرعی شده است؟

امروز فرهنگ عمومی جامعه، فقر و نداری را آن هم از کسی که می‌خواهد وکالت  مردم را در مجلس  به عده بگیرد، نمی‌پذیرد و اگر واقعا این دکور مجلل از ثروت وی بوده قطعا اذعان به آن بیش از آن که مایه ننگ باشد، مایه افتخار است و دست کم صراحت و صداقت آقای منتظریان به حدی هست که واقعیت ماجرا را بگوید.

نکته دیگر اینکه چه دلیلی وجود دارد که برخی افراد زندگی شخصی و خصوصی یک نفر را سیبل کنند تا آبروی یک نفر دیگر را ببرند؛ کیست که نداند در این دور و زمانه، والدین کمترین نقش را در نحوه برگزاری مراسمات عروسی و مقابله با توقعات جوانان دارند و نمی‌توان صرفا اشتباه دو جوان را با سابقه سیاسی و اجتماعی یکی از شخصت‌هایی که محبوبیت قابل توجهی در بین اصولگرایان، معتدلیون و حتی اصلاح‌طلبان دارد، معاوضه کرد.

بررسی کامل فیلم عروسی فرزند حاج نادر منتظریان نشان می‌دهد که موضوع را بسیار بزرگ کردند و در این فیلم که هیچ عمل خلاف عرف، شرع و قانون مشاهده نمی‌شود، با هیچ منطقی نمی‌شود پذیرفت که چطور عده‌ای حاضرند همه آخرتشان را بر باد دهند تا ذره‌ای از آبروی یک فرد کم کنند.

نگارنده معتقد است که تا خدا نخواهد آبروی هیچ فردی کم و زیاد نمی‌شود اما ترویج این بداخلاقی‌ها می‌تواند نشانه خطرناکی باشد که دست کم زندگی خصوصی هیچ فردی در امان نباشد.

انتظار می‌رود که دادستان محترم مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نهادهای مرتبط با شناسایی پخش‌کنندگان این بی‌اخلاقی‌ها، زمینه تخریب دیگر شخصیت‌های برجسته این استان را فراهم نکنند.

نکته دیگر اینکه برای آبروی افراد احترام قائل باشیم و نه رقابت برای انتخابات و نه اصلاح‌طلبی اصولگرایی نباید بهانه‌ای باشد برای آبرو بردن از یک انسان.

دلیلی ندارد حتی اگر اصلاح‌طلبیم و به لحاظ فکری مخالف آقای منتظریان هستیم، اما بخواهیم به هر شیوه‌ای غیراخلاقی متوسل شویم تا یکی از فرزندان شایسته این مرز و بوم بلغزد چه برسد به اینکه همفکران حاج نادر و رقبای سیاسی و همفکرش هم بدشان نمی‌آید از این آب گل‌آلود  ماهی بگیرند.

انتهای پیام/