پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کهگیلویه با توجه به اخطاریه سازمان هواشناسی گفت: با توجه به ورود  سامانه جدید بارشی به کشور  و شدت آن در روزهای شنبه تا دوشنبه در استان کهگیلویه و بویر احمد، احتمال آبگرفتگی شدید در شهرها وجود دارد و مناطق مستعد سیل خیزی استان در حالت بحرانی(قرمز)قرار خواهد گرفت، بدلیل احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، احتمال به وجود آمدن سیلاب وجود دارد به همین دلیل  به همه دستگاه های خدمات رسان عضو ستاد حوادث شهرستان از امروز پنج شنبه وضعیت اماده باش اعلام شده است.

به گزارش ریواسhttp://www.rivasjonoob.ir جنوب، محمد علی آروس افزود: به همه دستگاه های خدمات رسان اعلام شده تا تدابیر لازم از سوی مدیران و زیر مجموعه آنها به عمل آید تا شاهد حادثه یا بحرانی نباشیم.

وی ادامه داد: طبق اخطاریه دریافتی هواشناسی و اعلام اماده باش از طرف وزارت کشور باید تمامی بخشداران، دهیاری ها، شهرداری ها، راهداری و حمل نقل جاده ای، هلال احمر، فوریت های پزشکی و ادارات خدمات رسان در وضعیت آماده قرار داشته باشند تا در صورت هر گونه حادثه غیر مترقبه با سرعت به منطقه اعزام شوند.

این مقام مسئول گفت: اعضای ستاد بحران شهرستان کهگیلویه، باید تمامی مصوبات این ستاد را با جدیت پیگیری و اجرا کنند و اقدامات لازم را با لحاظ زمان تعیین شده انجام دهند تا در شرایط ویژه و بحرانی مشکلی پیش نیاید.

آروس با توجه به شرایط کرونایی از مردم درخواست کرد ضمن خودداری از مسافرت های غیر ضروری و از حضور در کنار مسیر سیلاب ها و رودخانه ها پرهیز نمایند.