پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کمیته امداد یکی از اولین نهادهایی است که با دستور امام راحل به درستی و به جا تاسیس شده و در بیشتر مواقع هم به خوبی به رسالت خود عمل می‌کند.

به گزارش ریواس جنوب، در کنار قوانین و بخشنامه های متعدد این نهاد انقلابی که امید به زندگی را در بین خیلی از مددجویان دو چندان کرده است دو قانون نیز وجود دارد که کمی عجیب به نظر می رسد.
اول اینکه معمولا دولت مردان و مسئولان مردم را تشویق به زندگی روستایی می کنند و حتی در این راستا طرح ها و تسهیلات متعدد و مناسب در نظر گرفتند اما در کمیته امداد قانونی وجود دارد که مددجو فقط در شرایطی که در یک شهر بزرگ اقدام به خرید خانه کند کمیته امداد به او کمک بدون باز پرداخت و نیز تسهیلات کم بهره می کند.
البته برای روستائیان نیز مشابه چنین تسهیلاتی وجود دارد اما نه برای خرید خانه!

دوم اینکه نعدادی از مددجویان کمیته امداد را افرادی شامل می شوند که تک نفره هستند و تنها.
تنهایی که نه تنها آنها را از دار دنیا بی بهره کرده است بلکه غم تنهایی و تک نفره بودن نیز کمر آنها را خم کرده است.
اما در کمال ناباوری مشاهده می شود که چنین افرادی وقتی برای دریافت اقلام خاصی به ادارات مراجعه می کنند با جمله تلخ “چون شما تک نفره هستید مشمول دریافت نمی شوید” مواجه می شوند که بی تردید با این پاسخ ناامیدانه، درد تنهایی آنها تازه می شود.
جا دارد مسئولان محترم کمیته امداد در مورد این دو قانون و یا دست کم در مورد  قانون دوم تجدید نظر کنند و این افراد را از دایره دریافت مزایا به بهانه تک نفره بودن محروم نکنند و یا اگر چنین قوانینی وجود ندارد و مدیران سرخود دست به چنین بهانه های برای رد کردن متقاضیان می کنند برخورد و تذکر جدی داده شود.