پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شهردار دهدشت گفت: طرح جامع توسعه شهری «الحاق بخشی از مناطق حاشیه» دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی تصویب شد.

به گزارش ریواس جنوب؛ احسان تابش نژاد صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش و پیگیرهای مستمر شهرداری و بعد از برگزاری چندین جلسه و حل مشکلات مربوطه  طرح جامع با توجه فنی بودن و پیش بینی درست شهرداری برای ۱۰ سال از سوی استانداری مورد موافقت قرار گرفت و در نهایت در کارگروه زیربنایی طرح تصویب شد.

شهردار دهدشت با اشاره به تصویب روز گذشته این طرح در جلسه با استانداری ادامه داد : طرح جامع شهری دهدشت طی ۲ هفته آینده با جمع بندی مناسب برای اجرا به شورای معماری کشور نیز ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: طرح جامع شامل الحاق بخشی از زمین های اطراف شهر دهدشت بر اساس ضوابط شهری و نرخ رشد جمعیت برای ساخت و ساز است.

تابش نژاد تصریح کرد: در این طرح علاوه بر الحاق منطقه سمغان مجوز ساخت و ساز زمین های طرح ولایت، بسیجیان و پرستاران برای توسعه شهری دهدشت نیز صادر خواهد شد.

وی افزود: با توسعه ساخت و ساز در این مناطق بخش زیادی از مشکلات گرانی مسکن و اجاره بها در شهر دهدشت برطرف خواهد شد.

شهردار دهدشت گفت: طرح جامع شهری برای ۱۰ سال آینده و بر اساس نرخ رشد جمعیت تا ۱۴۱۰ پیش بینی شده است.

تابش نژاد تاکید کرد: با اجرای این طرح کمربندی سوم شهری دهدشت اجرا می شود.

 

وی با اشاره به اینکه طرح جامع شهری دهدشت سالهای زیادی بود که بلاتکلیف مانده بود اضافه کرد: با قابلیت فنی و مهندسی این طرح و همکاری استانداری این مشکل برطرف شد.

به گزارش ریواس جنوب؛ این طرح با توجه به مشخصات فنی و مهندسی پیشرفت در طراحی هیچ گونه مشکلی برای تصویب در شورای عالی کشور نیز ندارد.

همچنین با اجرایی شدن این طرح روند توسعه ساخت و ساز را در شهر دهدشت توسعه می دهد و امکان بازگشت مهاجرین از این شهر نیز پیش بینی شده است.

به گفته شهردار دهدشت؛ مشکلات کمربندی که به عنوان یک معضل بزرگ برای شورا و‌شهرداری طی سالهای گذشته بود با اجرای طرح جامع شهری برطرف خواهد شد.

 

شهر دهدشت مرکز شهرستان ۱۳۲ هزار نفری کهگیلویه بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: راه ملت