پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد به چاروسا سفر کرد و بازدیدهای مختلفی داشت.

به گزارش ریواس جنوب، دارا کریمی نژاد به همراه برخی از کارشناسان دفتر امور روستایی استان در سفر به چاروسا از تعدادی از روستاها بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازیدها گفت: روستای کمر دوغ و آبشار زیبای ان فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است که همه مسئولان باید به جای سرمایه گذاری در جاهایی مانند پتروشیمی پر هزینه که عامل نابودی محیط زیست است، چنین روستاهایی را مورد توجه قرار دهند که می توانند منبع تولید در خیلی از زمینه ها شوند و بهترین فرصت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و هلدینگ ها و بنیادها درحوزه گردشگری این منطقه و جهان پساڪرونا خواهد بود.

کریمی نژاد گفت: در این بازدید به دو دهیاری روستای الگن و کمر دوغ با همکاری میراث فرهنگی مبلغ ۶۲۰میلیون تومان در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: ٢۵٠ میلیون وام ۴ درصد برای برخی روستائیان نیازمند از دیگر مصوبات این سفر بود.

کریمی نژاد افزود: ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار ماده ۵٨ برای ٩ دهیاری در بخش چاروسا در ۶ ماه اول در نظر گرفتیم و این روستاها با دریافت چنین اعتباری بخشی از مشکلات خود را حل خواهند کرد.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای کهگیلویه و بویراحمد در جلسه با دهیاران با تاکید به دهیاران برای پیگیری و جدیت بیشتر در کارها گفت: اعتباری که از ارزش افزوده باید به چاروسا اختصاص داده شود با پیگیری بیشتر تلاش خواهیم کرد که زودتر اختصاص یابد.
وی به یکی از دغدغه های دهیاران در مورد روشنایی معابر نیز پاسخ داد و تاکید کرد: روشنایی معابر با اداره برق است و در این زمینه دهیاری هیچ مسئولیتی ندارد.
کریمی نژاد از دهیاران خواست: تا با مشارکت چند دهیاری برای دریافت تسهیلات کم بهره جهت سرمایه گذاری و خرید ماشیبن آلات سنگین اقدام کنند.

وی تاکید کرد: چون فضا طوری شده که از کلمه چاروسا فقط  محرومیت به اذهان متبادر می شود در حالیکه ظرفیت های آن بسیار بالاست؛ گردشگری، طبیعت گردی، گیاهان دارویی، مرکبات، ماکیان، آبزیان و مهمتر از همه نیروی انسانی نخبه ای دارد که باید از آنها استفاده شود.

کریمی نژاد در یادداشتی بعد از سفر خود نیز به تمجید از این منطقه و روستای الگن پرداخت و گفته که با همت یک جوان این روستا به مراحل نهایی یک مکان گردش پذیر نزدیک شده است.
کریمی نژاد در این یادداشت آورده است: الگن پنجره ای رو به روشنایی

دیروز فرصتی شد تا از روستای گردشگری و پیشگام در احیا محیط زیست الگن بازدیدی داشته باشیم.
این روستای زیبای در بخش چاروسا شهرستان کهگیلویه در میان انارستان ها و بلوط های زاگرس به همت اندیشه های جوانی بنام سعـــــید انصاریان در حال تبدیل به روستایی شگفت انگیز
است.
بازیابی جنگل های بلوط وگونه های متنوع گیاهی وجانوری ،توانمند سازی مردم محلی ایجاد ڪسب وڪارهای نوین،اقتصادی پویا برای دوران پس از ڪرونا
چشم انداز های روشنی برای توسعه این روستا و روستاهای مشابه است.
در این راستا دفتر روستایی تفاهم نامه ای با میراث فرهنگی وگردشگری برای حمایت انعقاد نموده،امید است روستاهای دیگر استان از این تجربه و خلاقیت استفاده کنند.
پ.ن ١-سعید انصاریانیسم را تشویق و تڪثیر کنیم.
پ.ن ٢- بلوط های زاگرس را احیا کنیم
پ . ن ٣-خود اتکایی و خود کفایی وخودباوری از درون اتفاق می افتد


انتهای پیام: عظیم بنام