پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس اعلام کرد که این اداره با هدف حمایت از تولیدکنندگان دام و طیور استان، خرید گوشت گوساله و مرغ مازاد بر مصرف را در دستور کار قرار داده است.

رهام رحمانی دوشنبه ۲۹ دی در حاشیه بازدید از روند ذخیره سازی گوشت قرمز در سردخانه شهید کاظمی زاده، به خبرنگاران گفت: خرید گوشت گوساله از دامداران استان فارس به صورت پنج تکه و به قیمت هر کیلوگرم ۸۲ هزارو پانصد تومان در حال انجام است.

او با بیان اینکه فارس دارای ظرفیت مازاد تولید داخلی گوشت گوساله و مرغ است، گفت: اداره کل پشتیبانی امور دام بر اساس مجوز کارگروه تنظیم بازار کشور و دستورالعمل‌های شرکت برای حمایت از تولیدکنندگان استان، اقدام به خرید گوشت گوساله از تولیدکنندگان کرده و اولویت خرید نیز از تولیدکنندگان و تشکل‌هایی همچون تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و زنجیره‌های بخش تولید است.

رحمانی همچنین با تاکید بر آمادگی اداره کل پشتیبانی امور دام استان برای خرید مرغ تولیدی مازاد بر مصرف در سطح استان و حمایت از تولیدکنندگان، گفت: مرغداران، تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها و زنجیره‌های فعال در زیربخش طیور می‌توانند در صورت تمایل، به اداره کل پشتیبانی امور دام استان مراجعه کرده و با اخذ قرارداد، مرغ تولیدی خود را از قرار هر کیلوگرم ۱۸ هزار و هفتصد تومان برای خط یک و ۱۹ هزارو پانصد تومان خط دو تحویل شرکت پشتیبانی امور دام دهند.

او با بیان اینکه در حال حاضر محدودیتی برای عقد قرارداد و خرید گوشت قرمز و مرغ منجمد وجود ندارد، افزود: امسال ۵۶۱۱ تن مرغ منجمد و ۳۹۰ تن گوشت گوساله مازاد بر مصرف، از تولیدکنندگان در سطح استان خریداری شده است.

روند کاهشی قیمت نهاده‌ها

مدیرکل پشتیبانی امور دام فارس همچنین، از روند کاهشی قیمت نهاده‌ها خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون، حدود ۱۶۵ هزار تن نهاده‌های دامی(۴۱ هزار تن ذرت، ۶۶ هزار تن کنجاله سویا و بیش از ۵۸ هزار تن جو) مستقیماً از طریق این اداره کل  بین تولیدکنندگان حوزه دام و طیور در سطح استان توزیع شده است.

رحمانی خاطرنشان کرد: با توجه به روند مناسب ارسال نهاده از بنادر و ذخیره سازی این نهاده‌ها در انبارهای استان و ادامه برنامه خرید مازاد بر مصرف توسط این اداره کل در ماه‌های پایانی سال، تولیدکنندگان با آرامش خاطر فعالیت‌های تولیدی خود را ادامه دهند.

انتهای پیام/ منبع اصلی