پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عضو شورای اسلامی استان فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش نتوانسته دین خود را به مربیان جامانده پیش‌دبستانی ادا کند، از مسؤولان خواست برای تعیین‌تکلیف این موضوع جدیت بیشتری به کار گیرند.

الهه پاینده- نماینده شورای شهرستان داراب در شورای اسلامی استان فارس

 به گزارش پایگاه خبری «ریواس جنوب»، الهه پاینده در بیست‌و‌هشتمین اجلاس شورای اسلامی استان فارس، تأکید کرد: با‌توجه‌به کمبود شدید معلم در آموزش و پرورش ضروری است، مربیان جامانده پیش‌دبستانی به حقوق مغفول خود برسند؛ چراکه اینان نیروهایی کارآزموده و با تجربه‌اند و می‌توانند فرزندانی سربلند و عزت‌مند و نسلی متفکر و اندیشمند و حق‌طلب برای ایران اسلامی پرورش دهند.

نماینده شهرستان داراب در شورای اسلامی استان فارس با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در تربیت نیروی متخصص، نظام آموزش و پرورش را به بنایی مستحکم تشبیه کرد که نیاز است معماری چیره‌دست ساخت آن را بر عهده گیرد.

پاینده افزود: پیِ محکم، نخستین اصل ایجاد بنایی باارزش است و پیش‌دبستانی با عنوان اولین مرحله حضور فرهنگی دانش‌آموزان شالوده بنای آموزش و پرورش به‌شمار می‌رود.

نماینده شهرستان داراب در شورای اسلامی استان فارس با بیان اینکه بسیاری از مربیان پیش‌دبستانی داوطلبانه و بی‌چشمداشت در این حوزه حساس انجام وظیفه کرده‌اند، گفت: این‌ موضوع نشان از عشق و هنر دارد و از همین رو است که مربیان پیش‌دبستانی با حقوق بسیار ناچیز و بعضاً با حضور در مناطق صعب‌العبور به نونهالان آموزش می‌دهند و جانانه ایفای نقش می‌کنند.

پاینده اظهار کرد: متاسفانه مربیان پیش‌دبستانی مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند و به‌دلیل اعمال سلایق شخصی یا کج‌سلیقگی‌های مدیریتی در ادوار گذشته از روند استخدام جا مانده‌اند و سال‌هاست در پی مطالبه حق قانونی خود هستند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نتوانسته دین خود را به مربیان جامانده پیش‌دبستانی ادا کند، از مسؤولان، وزیر آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش فارس، استاندار فارس، فرمانداران فارس و نمایندگان فارس در مجلس -به ویژه محمدجواد عسگری نماینده داراب که در این خصوص به وزیر آموزش و پرورش تذکر داده بود- درخواست کرد که به‌منظور تعیین‌تکلیف این موضوع مهم اهتمام جدی ورزند.

پایان/ سمیرا متین‌نژاد