پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با اشاره به خطرات عادی انگاری کرونا در جامعه افزود:در ادارات،اماکن،بازار و بخش ها پروتکل ها رعایت نمی شود، استفاد از ماسک به شدت کاهش یافته است.

معضل عادی انگاری کرونا در کهگیلویه/تصمیمات در بخش ها مغایر با ستاد مقابله با کرونا است!

طیب زادگان با اشاره به خطرات عادی انگاری کرونا در جامعه افزود:در ادارات،اماکن،بازار و بخش ها پروتکل ها رعایت نمی شود و استفاد از ماسک به شدت کاهش یافته است.

وی بیان کرد:پایان کرونا معلوم نیست  ولی با توجه به سهل انگاری عمومی در اواخر بهمن و اسفند پیک جدیدی خواهیم داشت.

ریس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه عنوان کرد:تصمیم گیری در بخش‌ها بدون هماهنگی با ستاد کرونا است و برنامه‌هایی مغایر با مصوبات ستاد اجرا می‌شود.

این مسوول افزود: بیشترین چالش‌ها را در دیشموک و چاروسا داریم تعداد ۴۰ بیمار کمتر از دو هفته اخیر در این دو بخش مبتلا شدند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا گفت: توزیع کالای اساسی بدون رعایت پروتکل‌هاست بارها تذکر دادیم قبل از توزیع نحوه نظارت و کنترل سنجیده شود.

همچنین فرماندار کهگیلویه گفت: درصد مبتلایان به کرونا آبان ماه ۵۶ بود و در دی ماه به ۳۲درصد کاهش یافت با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد آمار مبتلایان روند صعودی به خود گرفته است.
وی اضافه کرد: اگر شرایط کنترل نشود مجبور به بازگشت محدودیت‌هایی هستیم که اجرای آن سخت و نگران کننده است.
رییس ستاد مقابله با کرونای کهگیلویه با اشاره به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری تصریح کرد: اسلحه در مراسمات حتی با صدور مجوز توقیف می‌شود.
فرماندار کهگیلویه گفت: باشگاههای زیرزمینی و سالن های سربسته ورزشی باز بوده و هیچ گاه تعطیل نشدند.
وی با بیان اینکه همیشه نباید صنف بازاری را منبع کرونا قلمداد کرد،افزود: کانون‌های شیوع در همه اصناف باید شناسایی و کنترل شود.
اتابک اضافه کرد: در یک عروسی روستایی در بخش چاروسا ۷۲نفر مبتلا شدند و یک نفر فوت کرد.
فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: تصمیم‌های مقابله‌ای که در کهگیلویه اتخاذ می‌شود پیشتاز در استان بوده و هست.
وی با اشاره به دستورالعمل بازگشایی مدارس تاکید کرد: هیچ اجباری برای حضور دانش اموز وجود ندارد پایه‌های اول و دوم اختیاری است نباید والدین را وادار به حضور فرزند در کلاس درس کرد.
اتابک گفت: هر نوع تجمعی در هر رنگ‌بندی همچنان ممنوع است.
فرماندار کهگیلویه نسبت به توزیع بدون پروتکل بهداشتی روغن هشداد داد که دستگاه‌های متولی کنترل کنند در غیر این صورت بازار تعطیل خواهد شد.
اتابک گفت: در قبال مردم مسوولیت داریم سهل انگاری و کوتاهی هیچ مدیری پذیزفته نمی شود و عدم رعایت دستورالعمل ها بعنوان تخلف به دستگاه‌های ذی‌ربط استانی گزارش خواهد شد.