پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲۳۸ مددجوی تحت حمایت این اداره از خدمات فرهنگی مختلف بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش ریواس جنوب، حشمت‌الله عباسی، رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج، گفت: ارائه خدمات فرهنگی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد برای مددجویان است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲۳۸ نفر از مددجویان کمیته امداد منطقه دو یاسوج از خدمات فرهنگی بهره‌مند شده‌اند، گفت: در این خصوص ۲۱۳ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان هزینه شده است.

عباسی به پرداخت شهریه دانشجویی به دانشجویان تحت حمایت اشاره و بیان کرد: در این خصوص ۷۳ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان کمک‌هزینه شهریه به دانشجویان در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی و ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه تحصیلی به ۵۱ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی در سال جاری پرداخت‌شده است.

وی کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان را از دیگر برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد عنوان و تصریح کرد: در این خصوص به ۴۶۹ نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو یاسوج ۸۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیلی پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج افزود: در زمینه آموزش بزرگ‌سالان نیز در سال جاری ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای ۱۶۳۶ نفر از مددجویان هزینه شده است.
عباسی به برگزاری دوره‌های آموزشی برای مددجویان به‌عنوان یکی از برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد اشاره و اظهار کرد: دوره‌های آموزشی کمیته امداد در قالب آموزش مسائل اجتماعی و فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی، اخلاق اسلامی، احکام، عقاید، سبک زندگی اسلامی، مهارت‌های زندگی، طلاق، تغذیه و سلامت و بهداشت، برگزاری همایش‌های ایدز و اعتیاد و جشن‌های مذهبی برای زوج‌های جوان، سالمندان، بازماندگان از ازدواج و تحصیل، مجریان اشتغال، دانش آموزان و دانشجویان و زنان سرپرست خانوار برگزار می‌شود.