پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

علیرضا اتابک فرماندارسابق کهگیلویه طی حکمی از سوی حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان فرماندار جدید گچساران معرفی شد.

به گزارش ریواس جنوب، کارنامه ی اتابک در کهگیلویه در حدی بود که استاندار استان به او اعتماد کرد و مسئولیت یکی از شهرستان های مهم کشور را به او سپرد.
با نگاهی به عملکرد اتابک در کهگیلویه به نقطه ای می رسیم که می شود قاطعانه گفت که شهر گچساران نیز با حضور این مدیر مسیر توسعه و پیشرفت را طی خواهد کرد.
اتابک در کهگیلویه آنقدر با حوادث و رویدادهای مختلف و سختی روبرو شد که لقب مردمی بودن و مرد خستگی ناپذیر وزارت کشور شایسته او بوده است؛ او در این دو سال آنقدر با مشکلات و گرفتاری هایی روبرو شد که به اندازه یک دهه با خود تجربه به گچساران برده است.

شهرستان کهگیلویه تا قبل از آمدن اتابک به این شهر یکی از خاص ترین شهرهای کشور از لحاظ سیاسی بوده است به طوری که این شهر از لحاظ سیاسی همیشه یکی از پر تنش ترین ها بوده و هر روز در سایت ها و یا حتی محافل مجادله های سیاسی مشهود بود اما اتابک آمد و با ایجاد یک جو صمیمی و متحد همانطور که وعده آن را داده بود توانست شهرستان را به یکی از آرام‌ترین شهرها تبدیل کند تا جایی که همه جریانات سیاسی از رفتن وی از این شهرستان نگران شدند.

تعامل وی با امامان جمعه نیز خوب بود و تریبون نماز جمعه در این شهرستان جای انتقاد از این مدیر دولت هیچگاه نبوده است.

 

از مباحث سیاسی که بگذریم در مسائل اجتماعی نیز در زمان مدیریت اتابک حوادث و رویدادهای نادر و غیرقابل تصوری رخ داد که همه با مدیریت خاص کنترل و هدایت شدند.
تنها یک هفته ازمدیریت اتابک بر کهگیلویه می گذشت که یکی از شاخص‌ترین روحانیون استان یعنی آمیر احمد تقوی به دیار حق شتافت که برگزاری مراسم این عالم ربانی کم حادثه این نبود که توانست این مراسم را باشکوه و نظم خاصی با جمعیت بی نظیری همراه با دیگر مسئولان برگزار کند.

سیل یکی دیگر از حوادثی بود که اگر مدیریت و تلاش شبانه روزی نبود شهر دهدشت به این راحتی نمی توانست از خسارت و آسیب های آن در امان بماند؛ اتابک در آن ایام در نقش یک کارگر ظاهر شد و تا پایان سیل در کنار مردم و نیروهای مردمی به کنترل و هدایت سیل پرداخت.

آتش سوزی کوه خائیز نیز در نوع خود مهم بود و حساس که شبکه‌های سراسری نیز مرتب از آن گزارش‌ تهیه می‌کردند؛ اتابک چند شب را با پاهای تاول زده و صدای گرفته در کوه های آتشین خائیز گذراند وعلی رغم مصدومیتی که برایش اتفاق افتاد اما در کنار نیروها ماند و مدیریت کرد تا نهایتاً آتش کنترل شد.

گران شدن بنزین و اغتشاشاتی که به تبعیت از آن احتمال به وقوع پیوستن داشت به راحتی در شهر دهدشت کنترل شد.

اما اتابک در زمینه کارهای روتین یک فرمانداری نیز شب و روزنمی‌کرد؛ از پیگیری‌های متعدد راههای روستایی که همیشه مطالبه ی مردم بوده و مشکلات برقی و مخابراتی تا پیگیری برای بالا بردن سرعت کار جهت رسیدن گاز به منازل مردم.

بازدید اتابک از آبریز

او تلاش می‌کرد تا کوچکترین مشکلی در سطح شهرستان نباشد و حتی با شنیدن مطالبه ی یک دامدار روستایی مبنی بر تلف شدن تنها چند راس از دامهای خود، بلا فاصله چند شبانه روز مدیران خود را راهی دلی مهتاب کرد تا پاسخی مهربانانه به انتقادات و مطالبات مردم آن دیار محروم داشته باشد.

این مدیر در تکیه کلام ها و بکار بردن جملات خاص نیز منحصر به فرد بود؛ جمله مسئولان باید پرستاران را دریابند و پرستاران نیز مردم را دریابند تا به این ترتیب سلامت ما بیش از پیش تامین شود در آن ایام به مذاق خیلی‌ها خوش آمد، در جلسات با مدیران استانی نیز به جای تعریف و تمجید های معمول و تکراری و خسته کننده به بیان مشکلات مردمی پرداخت و تنش و دیالوگ های تند او با چند مدیرکل مصداقی از تلاش های او برای پیگیری کارهای مردمی بوده است، بانک ها همیشه مورد انتقاد مردم بودند؛ اتابک نیز در این زمینه خود را در کنار مردم احساس می‌کرد و همصدا با آنها در جلسات از روشی که بانک‌ها پیشه کردند انتقاد می‌کرد و حرف دل مردم را میزد.

برگزاری آرام انتخابات این شهرستان که کمتر کسی پیش بینی برگزاری بدون تنش آن را می کرد و نیز مدیریت هوشمندانه کرونا از دیگر عملکرد درخشان اتابک است.

مجموعه این اقدامات موجب شد تا علیرضا اتابک برای اولین بار در تاریخ کهگیلویه در زمره ۳۱ فرماندار برتر کشور قرار گیرد و افتخاری را برای این شهرستان  رقم بزند.

نهایتاً در حالی که کمتر کسی فکر می‌کرد جو سیاسی کهگیلویه تا این اندازه آرام شود این مدیر با آرامش کامل راهی گچساران شد تا به زعم بسیاری از مردم و مسئولان از جمله احد جمالی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، بهترین فرماندار استان تنها گزینه استانداری برای برگزاری انتخابات بدون تنش و آرام در شهر گچساران باشد.

و حالا در یکی از حساس‌ترین انتخابات این شهر بار دیگر مدیریت صندوق های اخذ رای به علیرضا اتابک سپرده شد که با کارنامه‌ای که این مدیر از انتخابات حساس کهگیلویه برای خود به جای گذاشت انتظار بازگشت آرامش به شهر گچساران و برگزاری انتخابات بدون تنش دور از تصور نیست.

انتهای پیام: عظیم بنام