پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تنها در یکسال گذشته دست کم ۲۴۴ هکتار از اراضی ملی واگذاری به افراد و شرکت‌هایی که منجر به تولید و فعالیت سالم نشدند، به انفال و بیت‌المال مسلمین برگرداند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج،  احسان نعمتی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در آخرین جلسه کمیسیون ماده ۳۳ تعداد ۱۳ طرح واگذاری به افراد، شرکت‌ها و نهادهای مختلف بررسی شد که در مجموع ۶ طرح به دلایلی چون عدم درخواست تمدید، عدم پیشرفت فیزیکی طبق تعهدات و عدم پرداخت حق دولت فسخ شدند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این نشست به ریاست الیاس تاج‌الدینی برگزار شد، افزود: طرح‌هایی که دراین نشست فسخ قرارداد شدند، به مساحت ۸۴ هکتار بودند.

نعمتی، این طرح‌های فسخ شده را شامل پتروشیمی دنا و بویراحمد در دشت سقاوه،شرکت پترو پارس دلی بجک و میدان عرضه دام، کارخانه شن و ماسه ،گلخانه و زراعت برشمرد و گفت: مالکان و مجریان این طرح‌ها سه ماه فرصت دارند تا در دیوان عدالت اداری نسبت به رأی کمیسیون ماده ۳۳ این سازمان اعتراض کنند.

دبیر کمیسیون ماده ۳۳در پاسخ به این سؤال که آیا ملاحظات و فشارها را هم در این آرا دخیل کرده‌اید توضیح داد: وقتی زمینی در هر قالبی به یک نفر واگذار می‌شود برای اجرای طرحی است که قطعا منافع عمومی دارد و به نفع اقتصاد و معیشت مردم است اما وقتی طبق قرارداد، مجریان کاری نمی‌کنند و طرح پیشرفت فیزیکی مناسبی ندارد برای ما فرق نمی‌کند و طبق قانون نظارت می کنیم و در یک فرایند قانونی و منطقی ابتدا برای فعال شدن طرح‌ها تلاش می کنیم در غیر این‌صورت نسبت به فسخ قرارداد و برگرداندن اراضی به دولت اقدام می‌کنیم.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت که در یکسال اخیر ۲۴۴ هکتار اراضی واگذاری، فسخ قراداد شد.

انتهای پیام/بنام