پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس، با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بافت اطراف حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ (ع) مورد حمایت است، گفت: آماده همکاری در زمینه اخذ مجوزها و تسهیل در زمینه تامین مصالح ساختمانی برای فعالیت در این بافت هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، شنبه در دیدار با رییس صندوق حرم‌های مطهر و مدیر عامل صندوق ذخیره بسیجیان افزود: در این زمینه، استفاده از مزایای صندوق حرم‌های مطهر نیز کارگشاست.

وی ادامه داد: در بافت اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) ۲ طرح موسوم به ۵۷ هکتاری و ۳۶۰ هکتاری وجود دارد که حوزه فعالیت صندوق حرم‌های مطهر می‌تواند بافت فرسوده اطراف حرم باشد که مربوط به طرح ۳۶۰ هکتاری است.

او اظهار داشت: پروژه‌ای که تحت عنوان ۵۷ هکتاری مطرح شده موضعی و خُرد است که صندوق حرم‌های مطهر می‌تواند در این ۲ طرح فعالیت بهسازی و نوسازی و نهایتا اقتصادی انجام دهد که این مساله مورد حمایت مجموعه مدیریت استان خواهد بود.

استاندار فارس، سرمایه‌گذاری برای ایجاد گردشگری زیارت اعم از محل سکونت و یا بازارچه‌های سوغات زیارت را پیشنهادهایی مناسب برای طرح ۵۷ هکتاری دانست و بیان کرد: موضوع بازارچه سوغات زیارت نیز از این نظر در خور توجه و نیازمند برندسازی است که محصولات متعددی از جمله زعفران، دستبافته های عشایری و گلاب میمند نیز در این قالب قابل عرضه است.

رحیمی گفت: همچنین برای صندوق حرم‌های مطهر این امکان وجود دارد که در قسمت‌های بافت فرسوده یا همان طرح ۳۶۰ هکتاری اقداماتی برای تقویت پذیرش اجتماعی انجام دهند.

وی، با اشاره به ۲ مصوبه هیات وزیران در خصوص اختصاص ۲۰ هکتار از طریق شرکت شهرهای جدید به بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) و همچنین ۱۰ هکتار به اطراف آرامگاه‌های حافظ و سعدی افزود: پس از تجدید نظر در طرح تفصیلی شهر صدرا با افزایش ۵۰۰ هکتار به این طرح موافقت کرده‌ایم که یکی از شروط این طرح تحقق مصوبه یاد شده بوده که با پیگیری‌های لازم این مصوبه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع اصلی