پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گفت و گوهای تند و تیز بخشدار چاروسا با مدیران شهرستانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش ریواس جنوب، امروز چهارشنبه فرماندار کهگیلویه همراه با جمعی از مدیران شهرستانی به منطقه چاروسا سفر کردند و از نزدیک با مردم گفت و گو کردند.

در این نشست که در فضای بیرون مسجد شهر قلعه رئیسی و با حضور برخی از مردم برگزار شد مدیران شرکت گاز، بنیاد مسکن، برق، راهدای، هلال احمر،منابع طبیعی، امور عشایری، جهاد کشاورزی به اراِئه گزارشی از خدمات دولت در بخش چاروسا پرداختند و برخی از مسئولان محلی نیز از مشکلات بخش گفتند.

نکته جالب توجه این نشست گفت و گوهایی بود که بوی اختلاف می داد و به نظر می رسد دود این اختلافات مستقیم یا غیر مستقیم به چشم مردم چاروسا خواهد رفت.

هنگامی که متقی، رئیس بنیاد مسکن شهرستان کهگیلویه در وقت خود به گزارش عملکرد اداره تحت مدیریتش پرداخت مداخله بخشدار چارسا در صحبت های او برای دقایقی جلسه را به حاشیه برد.

متقی گفته بود که گلایه هایی هم از برخی از دهیاران دارم؛ برای مثال وقتی آدم به روستای شوتاور ورود می کند بوی تعفن انگیزه را از آدم می گیرد و واقعا حس خوبی به انسان دست نمی دهد.

این مدیر گفته بود که یکی از وظایف بخشداران نظافت روستاست اما نه بخشدار توجهی دارد نه برخی از دهیاران.

در این هنگام بود که بخشدار چاروسا صحبت های او را قطع کرد و با این جمله لری به او پاسخ داد؛ تو مسول بهداشتی یا “چنی”؛ این جمله که با لحن تند و خاصی گفته شد موجب شد تا متقی به اظهارات خود پایان دهد و خطاب به بخشدار بگوید که تو بی احترامی کردی و باید در حضور رسانه ها عذر خواهی کنی و تا این کار را نکنی پاسخ نخواهم داد.( ابن جمله مدیر بنیاد مسکن فلش بکی بود به واژه بنیاد ورکنی که توسط شرمت الله داربام چندی پیش مطرح شده بود.)

در ادامه وقتی مهرداد تابش نژاد رئیس شرکت برق به پشت تریبون رفت و از رد شایعه دستور این اداره برای اخذ پول از دهیاران برای نصب چراغ های برق دفاع می کرد بار دیگر داربام با ادبیات تندی به او گفت: من حرفم را رک می زنم  من چند بار به شما زنگ زدم ولی توجهی نکردند تا زنگ به مدیرعامل زدم.

داربام خطاب به تابش نژاد ادامه داد: چطور همان کارمندت که ۳۰ هزارتومان از دهیار می گیرد تا به بالای چراغ برق برود می تواند این کار را بکند اما فرصت ندارد که خود چراغ را پیگیری کند.

تابش نژاد نیز از او خواست که نام این کارمند را بگوید که بخشدار گفته که در زمان من چنین اتفاقی نیفتاده است.

مجموع این دو دیالوگ تند در فقط یک جلسه نشان از اختلاف بخشدار چاروسا با مدیران شهرستانی و استانی و یا رویه متفاوت و شجاعانه داربام دارد.

چندی پیش مشابه چنین گفت و گویی بین بخشدار چاروسا و مدیران منابع طبیعی نیز رخ داده بود.

ریواس جنوب، در این گزارش به رفتار هیچ یک از مدیران مهر تایید یا رد نمی زند اما طبق رسالت خود این اتفاقات را در اختیار مردم برای قضاوت و احیانا تذکر به مدیران می گذارد.