پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پرواز ۳۷۰۴ تهران به یاسوج هرگز در مقصد خود فرود نیامد ولی مسافرانش بعد از ۴ ماه کاوش در زیر برف به مقصد رسیدند و اکنون بعد از ۳ سال از آن حادثه ناگوار، مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد زیر سایه سنگین بسیاری از ناگفته‌های این پرواز، حتی تدبیری برای دلجویی از خانواده‌های داغدار هم نداشتند.

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، روز ۲۹ بهمن سال ۹۶ برای همیشه در کوه دنا ثبت شد تا غم حادثه سقوط هواپیمای یاسوج برای همیشه باقی بماند.

اکنون سه سال از آن حادثه هوایی می‌گذرد و مردم همچنان در مورد این سانحه نادر ابهاماتی دارند.

عزیز فیلی، معاون سابق عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته در سالگرد کشته شدن مسافران هواپیمای تهران به یاسوج به مردم قول داد ناگفته‌های این پرواز نافرجام را بگوید اما هرگز نگفت.

مردم هیچ‌گاه ندانستند که فرودگاه یاسوج و هواشناسی چه نقشی در این سقوط داشتند؟

مردم هنوز نمی‌دانند چرا اظهارات استاندار وقت  که در همان روزهای اول حادثه گفته بود تعداد قابل توجهی ار اجساد، را به پایین کوه اوردیم و در کمپ مستفر کردیم، تکذیب کردند و تغییر دادند.

مردم هنوز نمی‌دانند چرا به حرف‌های اپراتور ایرانسل که همان لحظات نخست حادثه یک خط تلفن را ردیابی کرد و از محل سقوط گفته بود اعتماد نشد و محل سقوط با تاخیر فراوان اعلام شد.

مردم هنوز نمی‌دانند که مقصر اصلی این حادثه کی بود و چه برخوردی با او شد؟

عزیز فیلی، معاون عمرانی و همه کاره ستاد بحران آن دوره، احمدی استاندار وقت، محسنیان، مدیر جنجالی فرودگاه یاسوج و برخی مسئولان مرتبط با این پرواز رفتند و اکنون نیستند اما بی‌تدبیری‌ها، ناگفته‌ها و ابهامات و نگرانی‌ها و غم سنگین این سقوط مرگبار همچنان هستند.

اکنون ۳ سال گذشت و مردم خیلی چیزها را نمی‌دانند اما یک چیز را خوب می‌دانند که مسئولان ارشد ما به ویژه شخص استاندار می‌توانستند حداقل دلجویی از خانواده‌های داغداری بکنند که زیر سنگینی ابهامات این پرواز غم از دست دادن عزیزانشان را تحمل می‌کنند.

ویدیو مربوط به روز حادثه در ۲۹ بهمن سال ۹۶ است.

انتهای پیام/ بنام