پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حادثه زلزله شب گذشته سی سخت و یاسوج یک بار دیگر ضعف اطلاع رسانی در ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد را آشکار کرد.

به گزارش ریواس جنوب؛ در پی وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری در سی سخت و یاسوج ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد تصمیم به تعطیلی ادارات در شهرستان دنا و تأخیر دو ساعته شروع به کار در ادارات بویراحمد گرفته است. اما نکته قابل تامل اینکه این خبر کاملا دیرزمان و بین ساعت ۷:۳۰  تا ۸ بر روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت و در فضای مجازی هم خبر به صورت یک متن ساده، بدون اشاره به منبع خبر در گروه ها به صورت محدود منتشر شد؛ موضوعی که خود باعث گرم شدن بازار شایعه در این شرایط می شود.

گزارش میدانی خبرنگار ریواس جنوب حاکی از این بود که برخی از کارمندان در برخی از ادارات بدون اطلاع، طبق معمول هر روز در محل کار البته پشت درهای بسته در شرایط بارانی حاضر شدند و تعداد زیادی از کارمندان ادارات شهرستان دنا در مسیر یاسوج به سی سخت هم سردرگم مانده اند. تکلیف خدمات‌رسانی به ارباب رجوع هم در این دو ساعت مشخص نبود و کاملا سلیقه ای صورت گرفت.

خوشبختانه زلزله اخیر هم با خسارات غیر جانی از بیخ گوش مردم ما گذشت اما باید گفت بحران اصلی در ستاد بحران همین ضعف اطلاع‌رسانی و نبود یک ساختار واحد و متمرکز در این حوزه است. اول اینکه خود ستاد بحران کانال رسمی برای انتشار خبر ندارد، دوم هم اینکه خبر را خیلی دیرتر از زمان لازم اعلام می کنند. پیشنهاد می‌شود مدیران روابط عمومی در کنار مدیران ادارات برای اطلاع رسانی به موقع در شرایط بحران ساماندهی شوند و به عنوان بازوی اطلاع رسانی ستاد نقش آفرینی کنند. ضمن اینکه ارتباط صحیح و سازنده ی مسئولان ذیربط با اصحاب رسانه هم باید به طور واضح ایجاد شود به نحوی که خبر در همان ساعات ابتدایی و در زمان مناسب خود از کانال های رسمی منتشر شود.

این گزارش نافی زحمات مسوولان بحران استان در سایر خدمات مربوط به بحران نیست.

انتهای پیام/ ب