پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس جمعیت هلال احمر ایران در سی سخت، دستور تخلیه منازل زلزله‌زدگان و ارسال دارو به بیماران را صادر کرد و گفت که اسکان اضطراری در منطقه زلزله‌زده نهایتا تا فردا ظهر به اتمام می‌رسد.

به گزارش ریواس جنوب از دنا، نشست مدیریت بحران شهرستان دنا با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار، رئیس جمعیت هلال احمر، نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل فرمانداری دنا برگزار شد.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر ایران در این نشست با تاکید بر اینکه در صورت نیاز امکانات و کمک های لازم از استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و فارس به این شهرستان ارسال می شود، اظهار داشت: تمام تلاش خود را برای تسریع در ارزیابی خسارت به کار می گیریم.

وی عنوان کرد: تا ظهر فردا اسکان اضطراری در این شهرستان باید به اتمام برسد.

همتی با اشاره به درخواست مردم محلی برای تخلیه خانه ها، عنوان کرد: در این راستا نیروهای امدادی و خدماتی اقدامات لازم را انجام می دهند.

وی در خصوص تامین داروی افراد نیازمند از جمله بیماران سرطانی و صعب العلاج، عنوان کرد: به صورت ویژه و پس از شناسایی این افراد دارو در اختیار آنها قرار می گیرد.

همتی از استقرار چادر در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: امید است بتوانیم با همکاری و همدلی هرچه زودتر این بحران را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/