پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان بازدید از کارخانه باطری‌سازی یاسوج وقتی علت تعطیلی این کارخانه را پرسید، حسین‌پور مدیرکل صمت این استان به تحریم‌ها و نبود دانش فنی اشاره کرد که آقای درویشیان با تذکر به او گفت: تحریم‌ها بهانه است و این کارخانه از سال ۸۱ مجوز فعالیت گرفته و شما در این مدت باید کاری می‌کردید! او مستندات این طرح را از مدیرکل صمت و مدیر بانک کشاورزی خواست.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسن درویشیان در بازدید از واحد تولیدی سامان باطری کارا اظهار داشت: جای تعجب است که یک واحد تولیدی که از سال ۸۱ شروع شده در همه این سال‌ها راکد باشد و سودی به حال اقتصاد و اشتغال نداشته باشد.

وی که پیش از این نظرات و دلایل مدیرکل صمت را شنیده بود، تاکید کرد: نباید تحریم‌ها را بهانه کرد چرا که این واحد باید سال‌ها قبل از تحریم‌ها به مدار تولید اضافه می‌شد.

درویشیان با تاکید بر اینکه اینکه اجازه نخواهیم داد که با سهل‌انگاری‌ها، پول بیت‌المال هدر رود، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تعداد زیادی از واحدهای راکد در کشور به چرخه تولید بازگشتند و در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز پیگیر راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل خواهیم بود.

وی افزود: در پایان این سفر با بررسی کارشناسانه‌ به علت این تعطیلی‌ها خواهیم پرداخت و چنانچه متوجه قصوری از سوی هر فرد یا نهادی شویم، بدون اغماض برخورد خواهیم کرد.

درویشیان ادامه داد: چطور شده است که در این چند سال مکاتبه‌ای با نهادهای مربوطه از جمله معاونت علمی رئیس‌جمهوری انجام نشده است؟ بدون شک شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی به راحتی قادر به تامین دانش فنی برای راه‌اندازی کارخانه تولید باطری در یاسوج خواهند بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تملک این واحد تولیدی از سوی  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت و همچنین بانک کشاورزی خواست تا مستندات این طرح را به او بدهند.

وی تصریح کرد: بیش از پنج هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال است و اتفاقا در زمینه باطری پیشرفت‌های خوبی داشتیم و تعجب می‌کنم در استانی که بیش از هر جایی به تولید و اشتغال نیاز دارد، ۵ سال یک طرح در تملک بانک است و اتفاقی نمی‌افتد.

توضیحات مدیرعامل بانک کشاورزی هم برای بازرس کل قانع‌کننده نبود و قرار شد مستندات این طرح و دیگر طرح‌ها در تهران بررسی شود.

آقای درویشان وعده داد با هر مدیر متخلف و کم‌کاری برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/