پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به فرصت‌های کار و سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: اگر من جای مدیران این استان بودم حتی یک بیکار هم نداشتیم و مردم سایر استان‌ها هم برای کار به یاسوج می‌آمدند؛ درویشیان این را هم گفت که بسیاری از قوانین موجود در حوزه تولید، برای دوره صلح مناسب هستند نه دوره جنگ.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، حجت‌الاسلام حسن درویشیان در جمع چند فعال اقتصادی و مدیران دولتی گفت: مشکلاتی که امروز در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری شنیدم عمدتا نیازمند کار دقیق کارشناسی در مرکز و اقدامات ملی است و اینجا قول می‌دهم که در جلساتی که با مجلس شورای اسلامی و کارگروه‌ ملی رفع موانع تولیدی دارم با جدیت پیگیر اصلاح قوانین و حذف قوانین دست و پا گیر باشم و نتیجه آن را نیز به مدیران و مردم اعلام کنم.

رئیس سازمان بازرسی کشور افزود: قبول دارم که بسیاری از قوانین موجود در حوزه تولید و سرمایه‌گذاری برای دوران صلح خوب هستند نه در دوره جنگ و اکنون در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم.

وی با بیان اینکه برخی قوانین هم صریح هستند و هم خودشان موانعی برای رونق تولید هستند، ادامه داد: البته تا وقتی که یک قانون اصلاح نشود لازم‌الاجرا است و مبنای نظارت ما خواهد بود.

درویشیان از اصلاح چندین قانون در دستور کار سران قوا خبر داد و اضافه کرد: هر جا که بحث تفسیر قانون در میان باشد، تفسیر سازمان بازرسی و همه باید به نفع تولید کننده و سرمایه‌گذار باشد.

بازرس‌ کل کشور تصریح کرد: البته این نکته را هم می‌گویم که بخش زیادی از مشکلات در درون همین استان و با مصوبات کارگروه رفع موانع تولید و ستاد مقاومتی در دادگستری قابل حل شدن است و مصوبات این کارگروه‌ها بعد از تایید در تهران حکم قانون دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: با منابع و فرصت‌هایی که در این استان سراغ دارم و شنیدم، نه تنها یک بیکار هم در این استان نباشد بلکه باید از دیگر استان‌ها هم برای اشتغال به کهگیلویه و بویراحمد بیایند.

وی همچنین از یک سیاست مهم سازمان بازرسی هم صحبت کرد و توضیح داد: مدیرانی که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، کوتاهی و ترک فعل می‌کنند به شدت رصد می‌شوند و با آنها برخورد می‌کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در گام دیگر سفر یک روزه خود به کهگیلویه و بویراحمد به محل احداث تعاونی ۳۹۹۸ سردخانه سپیدار طلایی دنا رفت و از نزدیک صحبت‌های مالک این طرح نیمه‌کار را شنید.

مالک این سردخانه خطاب به رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: پنج سال است که مدیران این استان حتی جواب درخواست‌هایم را نمی‌دهند و بانک نیز مصوبه کارگروه رفع موانع تولید را اجرا نمی‌کند تا نتیجه آن نیمه‌کاره رها شدن طرحی باشد که جوانی‌ام را پای آن گذاشتم.

این سرمایه‌گذار همچنین مدعی شد که سرمایه‌اش در بانک سپه بلوکه شده و در این پنج سال به هیچکس پاسخگو نیستند.

حجت‌الاسلام درویشیان دستور پیگیری ویژه برای بررسی مستندات طرح‌های نیمه‌تعطیل و تعطیل داد.