پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سردار سرتیپ دوم پاسدار یدالله بوعلی، شنبه در نشست مشترک با مدیرکل کمیته امدادامام خمینی (ره) استان فارس که با موضوع بررسی تفاهم‌نامه مشترک همکاری فی‌مابین در محورهای اشتغال و کارآفرینی، مسکن محرومان، بهداشت و درمان، امور اجتماعی و فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، طرح‌های دانش بنیان، کمک‌های مومنانه، ترویج سنت‌های حسنه اسلامی برگزار شد، بر لزوم راه‌اندازی مراکز نیکوکاری برای کمک حداکثری به مددجویان و نیازمندان این استان تاکید کرد.

وی، با بیان اینکه بخش عمده‌ای از این تفاهم‌نامه در سال‌های پیشین ارائه شده و نیاز به تبیین و تشریح ندارد، افزود: کمیته امداد متولی کمک به مددجویان و نیازمندان جامعه است.

بوعلی ادامه داد: سپاه پاسداران نیز با توجه به ظرفیت‌های درون سازمانی خود، باید در کنار کمیته امداد از آحاد مردم برای امداد رسانی به نیازمندان استفاده کند تا کاری فراگیر و گسترده انجام شود.

فرمانده سپاه فجر استان فارس اضافه کرد: سپاه با هم‌افزایی با کمیته امداد، روند کمک به نیازمندان را شتاب می‌بخشد و از توزیع ناعادلانه جلوگیری خواهد کرد.

بوعلی بیان داشت: افزون بر اقشار بسیج، بسیج محلات و حوزه‌های مقاومت نیز در یاری رساندن به محرومان جامعه، کمیته امداد را همراهی می‌کنند.

او گفت: در حال حاضر بسیج سازندگی دارای یک هزار و ۵۸۰ صندوق قرض‌الحسنه است و کمیته امداد می‌تواند با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و تقویت این صندوق‌ها به مددجویان تحت حمایت نیز خدمات رسانی کند.

وی، بسیج سازندگی را یکی از متولیان محرومیت زدایی در جامعه برشمرد و اظهار داشت: در تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای که یکم آبان ماه ۹۹ بین استانداری، سپاه فجر و کمیته امداد فارس منعقد شد، جامعه هدف ما در اجرای این برنامه مددجویان کمیته امداد و بسیجیان معسر (نیازمند) در نظر گرفته شدند.

ایجاد بیش از ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد فارس 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز در این نشست گفت: هم‌افزایی خوب بین ۲ نهاد سپاه فجر و کمیته امداد فارس، همچنین همدلی و رفاقت بین این دو نهاد سبب شکل‌گیری و اجرای طرح‌های خودجوشی همچون طرح شهید ابراهیم هادی شد، طرحی که الگویی برای سایر استان‌ها قرار گرفت.

محمد بذرافشان با تاکید بر لزوم توانمندسازی نیازمندان و بسیجیان معسر افزود: ایجاد مراکز نیکوکاری در پایگاه‌های بسیج این استان می‌تواند کمک به نیازمندان و مددجویان را شتاب بخشد.

وی، همچنین به پاره‌ای از فعالیت‌های کمیته امداد این استان اشاره و بیان کرد: در ۱۰ ماه سال ۹۹ بیش از ۱۱ هزار خدمات عمرانی و افزون بر ۱۵ هزار فرصت شغلی برای مددجویان زیر پوشش این نهاد ایجاد شده است.

انتهای پیام/ منبع اصلی