پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منطقه زلزله‌زده سی‌سخت حاشیه‌های جذاب‌تر از متنی هم داشت؛  نامزد شدن نیکزاد در انتخابات ریاست‌جمهوری، غیبت معنادار استاندار در همراهی سفر نمایندگان مجلس و درگیری پلیس با تیم محافظ نایب رئیس مجلس برخی از این حواشی بوده است.

نائب رئیس مجلس در ورودی شهر یک‌سره به محله‌ای رفت که بیشترین خسارت زلزله به آنجا وارد شده در حالی که قرار بود اول به فرمانداری دنا بروند.

بنام

بنام کریم

علی نیکزاد با حوصله و روی گشاده با مردم حرف می‌زد و تقریبا هر کسی می‌حواست با او صحبت کند، اجازه می‌داد که جلو بیاید و حرفش را بزند.

خبری از رعایت پروتکل‌های بهداشتی نبود و افراد با تجمع زیاد به هم چسبیده بودند.

چند نفر از جمله یک جوان با نزدیک شدن به نائب رئیس مجلس مدعی شدند که کسی به سراغ آنها نرفته است؛ تقریبا هر کسی این حرف را می‌زد، آقای نیکزاد فوری راه می‌افتاد و می‌گفت خانه این جوان کجاست و راهی آنجا می‌شد.

آمادگی جسمانی نیکزاد بسیار بالا بود و او با انرژی و با سرعت بالایی راه می‌رفت و بقیه دنبابش راه می‌افتادند.

در یکی از بازدیدها از یک منزل دو طبقه که ستون‌ها و دیوارهای آن به شدت آسیب دیده بود و امکان ریزش آن بود، جمعیت زیادی همراه با آقای نیکزاد روی راه‌پله در حال بالا رفتن بودند که پلیس بعد از عبور نیکزاد و روشنفکر جلوی ورود بقیه را گرفت و حتی اجازه نداد که محافظان او هم وارد شوند؛ این حرکت پلیس دنا با واکنش سر تیم حفاظت مجلس مواجه شد و با مقاومت پلیس منجر به درگیری فیزیکی شد.

مادر خانه فریاد می‌زد نیایید بالا اگر سنگین شود فرو می‌ریزد.

محافظ نیکزاد در این درگیری مامور نیروی انتظامی را کنار زد اما وسط راه پله درگیری لفظی آنها ادامه پیدا کرد و خودش جلوی ورود مردم به این‌منزل آسیب‌دیده را گرفت.

تعدادی از افراد حاضر در صحنه به این حرکت پلیس اعتراض کردند و گفتند این برخورد با یک مهمان آن هم در دل بحران اصلا حرکت شایسته‌ای نبود.

افسر پلیس بعد از این اعتراضات گفت که من محافظان آقای نیکزاد را نمی‌شناختم و وظیفه‌م حفظ امنیت نمایندگان مجلس است؛ محافظ نیکزاد به او گفت که من به اندازه کافی نیروی محافظ دارم و نیازی به حفظ امنیت از سوی شما نیست.

بعد از این جمله، پلیس صحنه را ترک کرد و دیگر نیکزاد و تیمش را همراهی نکرد.

نکته جالب اینکه آقای نیکزاد بدون توجه به این مشاجره‌ها بالا رفت و صحبت‌های اعضای خانواده را شنید و در حالی که تیم محافظش با مامور نیروی انتطامی در حال مشاجره بودند و منتظر برگشت نیکزاد بودند اما آقای نیکزاد از درب دیگر خروج کرد و به کنار خانواده دیگری رفت که در چادر زندگی می‌کردند.

نکته دیگر این بود که آقای نیکزاد مدیران حاضر در صحنه را با یک تسلط خاصی با فامیلی صدا می‌زد که گویا همه آنها را می‌شناخت.

چند نماینده و معاون وزیر آقای نیکزاد را همراهی می‌کردند.

سفر نیکزاد از سوی برخی‌ها رنگ و بوی سیاسی هم تعبیر شد و گفته شده که نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری در پستوی ذهن نیکزاد بوده است.

غیبت استاندار در همراهی با نیکزاد و تیم نمایندگان مجلس باز هم حاشیه‌ای شد؛ البته حسین کلانتری در سفر اعضای سه کمیسیون مجلس به سی‌سخت هم غایب بود و این موضوع شائبه اختلاف دولت و مجلس در سطح کلان و سرایت آن به استان‌ها را پررنگ‌تر کرد.

البته استاندار معاون سیاسی‌اش را به استقبال و همراهی نائب‌رئیس قوه مقننه فرستاد اما او بسیار منزوی و در حاشیه جمعیت سرگرم صحبت با افراد بود.

گفته شده که استاندار بخاطر بازدیدها و دیدارهای مهمتری در همین سی‌سخت آقای نیکزاد و تیم مجلس را همراهی نکرد.

از دیگر حواشی این نشست بود تجمع تعداد نسبتا زیادی از مردم بود که با تجمع در مقابل فرمانداری و شبکه بهداشت خواستار ملاقات استاندار شدند این در حالی است که گفته می‌شود آقای استاندار از لحظه وقوع زلزله در سی سخت بوده و حتی شب‌ها هم آنجا می‌خوابد و تیم بحرانش را فرماندهی می‌کند.

نکته دیگر اینکه بعد از گذشت حدود ۶ روز از وقوع زلزله هنوز تیم خدمات‌رسان در حال توزیع چادر هستند.

چند خانواده افعانی هم با مراجعه به مسئولان خواستار خدمات شدند که خضریان، نماینده مجلس گفت هیچ تفاوتی بین افعانی‌ها و ایرانی‌ها نیست و حقوق همه مردم با هر ملیتی باید محترم باشد.

در جلسه جمع‌بندی نهایی، با طرح هر مشکلی، علی نیکزاد دست به تلفن می‌شد و قولی می‌گرفت و مدیران صلوات می‌فرستند.

او در تماس برای منطقه گردشگری کریک به فردی که پشت تلفن بود گفت آقا هیچ امیدی به سازمان گردشگری نیست شما چقدر اعتبار می‌گذارید که او هم قولی داد و همه صلوات فرستادند.

نیکزاد تماس مشابهی برای جذب اعتبار تعمیر خط انتقال آب مناطق زلزله‌زده گرفت.

نایب‌رئیس مجلس همچنین شهردار سی‌سخت را فردی فنی خواند و گفت دیدگاه های او در ساخت و ساز باید مراعات شود.

از دیشب بارش برف و باران در سی‌سخت آغاز شده که گفته می‌شود تا فردا ادامه دارد.

حاشیه‌نگاری از کریم بنام

انتهای پیام/