پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۸۰ بیمار مبتلا به کروناویروس به دلیل وخیم بودن وضعیت بالینی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سید روح الله حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۵۴۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، ۶۳۶ هزار و ۴۴۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۴ هزار و ۸۲۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

حسینی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۳ هزار و ۲۶۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۸۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۷ هزار و ۶۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۱۶۹ هزار و ۴۲۸ نفر خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او با بیان اینکه ۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۳۹ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند افزایشی آمار ابتلا به کروناویروس و موارد بستری مبتلایان به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان، تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از تردد‌های غیرضرر، عدم حضور در مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی راهکاری ساده برای پیشگیری از کروناویروس است.

انتهای پیام/