پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

این روزها در سی‌سخت علی‌رغم خدمات‌رسانی قابل توجه مسئولان به مردم زلزله‌زدگان اما مرتبا افرادی هستند که سیری‌ناپذیر کمک‌ها را دریافت می‌کنند و هر مسئولی وارد شهر می‌شود از عدم کمک به خود می‌نالند؛ بررسی‌‌های ریواس جنوب نشان می‌دهد افرادی ساماندهی‌شده با سواستفاده از این شرایط به اسم مردم سی‌سخت گدایی می‌کنند؛ موضوعی که رئیس شورای شهر سی‌سخت در مورد آن توضیح می‌دهد.

محمد حسین پرندوار، در گفت‌وگو با ریواس جنوب با تایید این موضوع گفت که عده‌ای از بیرون شهر سی‌سخت و حتی بیرون از استان کهگیلویه و بویراحمد وارد این شهر شدند و هر محموله کمکی که وارد شهر می‌شود این افراد با مظلوم‌نمایی تقاضای کمک می‌کنند و مسئولان نیز این اقلام را به آنها تحویل می‌دهند.

رئیس شورای شهر سی‌سخت افزود: این اقدام توهینی آشکار به مردم بافرهنگ سی‌سخت است.

پروندوار ادامه  داد: با وجود آنکه هنوز زلزله‌زدگان واقعی نیازمند خدمات‌رسانی هستند، این افراد با سواستفاده از شرایط اجازه  رسیدن خدمات به آسیب‌دیدگان را نمی‌دهند.

وی در پاسخ به ان سؤال که چرا تاکنون برای اخراج این افراد از شهر اقدامی  نکردید، توضیح داد: موارد را به پلیس و شورای مدیریت بحران منتقل کردیم و قرار است که برای شناسایی و برخورد با این افراد اقداماتی انجام شود.

پرندوار این را هم گفت که مردم سی‌سخت با حفظ شأن و کرامت خود در بسیاری موارد برای دریافت خدمات مراجعه نمی‌کنند اما شاهد هستیم که عده‌ای که اهل سی‌سخت و حتی شهرستان دنا نیستند، در ورودی شهر و مناطق زلزله‌زده چادر زدند و با روشن کردن آتش شب‌ها را تا صبح منتظر ورود محموله‌های کمکی هستند.

به گزارش ریواس جنوب، شهروند دیگری از شهر سی‌سخت نیز  با تایید این موضوع گفت که باتوجه به وقوع زلزله و شرایط خاص در شهرمان عده‌ای درصدد سوءاستفاده برآمده و علی‌رغم اینکه اهل و ساکن سی سخت نبوده اقدام به برپایی چادر و روشن کردن آتش در کنار خیابانهای اصلی و در محلات مختلف کردند و اقدام به تکدی و گدایی می‌کنند.

ذکراله ضیایی افزود: هر خودرویی که وارد سی‌سخت می‌شود این افراد به سوی آن‌ها هجوم می‌برند و جملاتی می‌گویند که در شأن مردم سی‌سخت نیست.

وی با بیان اینکه از مسئولان انتظار داریم که در مقابل این افراد اقدامات لازم را انجام دهند، تصریح کرد: این افراد به کرات چادر، پتو و دیگر اقلام کمکی را دریافت کردند و مرتبا با کتمان این موضوع جلوی هر میهمانی از عدم خدمات‌رسانی می‌نالند در حالی که واقعا مسئولین در این زلزله شبانه‌روزی در کنار مردم بودند و هر چه در توان داشتند، دریغ نکردند.

انتهای پیام/ک-ب