پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار گچساران گفت: استاندار و معاونین نگاه ویژه ای به این مهم دارند و تاکید بر آن دارند که این پروژه هر چه زودتر تکمیل و به بهره‌برداری برسد

به گزارش ریواس جنوب، علیرضا اتابک در نشست بررسی مشکلات بیمارستان ۱۴۰ تخت‌خوابی نرگسی گچساران اظهار کرد: با توجه به حساسیت‌هایی که وجود  دارد  تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن  پروژه بیمارستان نرگسی گچساران از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

 فرماندار گچساران ادامه داد: استاندار و معاونین  نگاه ویژه ای به این مهم دارند و تاکید بر آن دارند که این پروژه هر چه زودتر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

 اتابک  با اشاره به پیشرفت فیزیکی  بیمارستان نرگسی گچساران گفت: فاصله زیادی با آن چیزی که گفته شده، وجود دارند و ما به دنبال آن هستیم که بتوانیم هر چه سریعتر این بیمارستان  تکمیل شود.

در ادامه مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در ۲ماه گذشته سرعت کار بیشتر شده است و با توجه به تاکید استاندار و معاونین کار به سرعت در حال انجام است.

پژمان نیک اقبالی ادامه داد: محدودیت‌هایی داریم اما در تلاش هستیم که با آخرین توان این پروژه به اتمام برسد.

در ادامه  این نشست  جلال پوران فرد بیان کرد:  در بحث تجهیزات  بیمارستانی امکانات  آماده است و در انبار  نگه داری می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی استان  ادامه داد: ۳۰خط تلفن خریداری و آماده کار است.

وی به مشکلات موجود اشاره  و عنوان کرد: یک مشکل بحث آسفالت را داریم و دیگری دستگاه اکسیژن ساز و پسماند فاضلاب را داریم و دیگری بحث رختشورخانه را داریم که تا ۲ هفته دیگر وارد مدار می‌شود و بحث رادیولوژی حواله آن را دریافت کرده ایم.

بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی دوگنبدان  بزرگترین بیمارستان در حال ساخت گچساران است که در زمینی به مساحت چهار هکتاربا زیربنای ۱۰هزار و۷۰۰متر مربع در ۶ طبقه و ۲ بلوک  در حال ساخت است.

 بیمارستان نرگسی گچساران  دارای بخش های اورژانس با ۲۵ تخت، درمانگاه، «سی سی یو» با چهار تخت، ۶ تخت «آی سی یو»، بستری جراحی، بستری داخلی، زنان، کودکان و جراحی است.

 کار ساخت این بیمارستان واقع در میدان نرگسی دوگنبدان از مرداد ماه ۹۲ آغاز شده در چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندارگچساران در خبری دیگر گفت: با ایجاد زیرساخت‌ها در روستاها و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی پایدار اکنون نرخ بیکاری در روستاها کاهش یافته است.

با ایجاد زیرساخت‌ها در روستاها و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی پایدار اکنون نرخ بیکاری در روستاها کاهش یافته است

 نشست بررسی مشکلات تعاونی‌های روستایی گچساران با حضور مدیرکل تعاون روستایی، فرماندار، بخشدار، معاون فرماندار، رئیس تعاون روستایی و مدیر عاملان تعاون روستایی در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد.

 در این نشست علیرضا اتابک خطاب به مدیرعاملان تعاون  روستایی گفت: در این نشست انتظار می‌رود که انتقاد، پیشنهاد و راهکار بر رفع مشکلات تعاونی‌ها ارائه شود.

 فرماندار گچساران خطاب به مسوولان تعاونی اظهار کرد: برای داشتن تعاونی پویا  باید از  استان‌های دیگر الگو گرفت که چگونه این تعاونی‌ها موفق عمل کرده اند.

وی ادامه داد: متاسفانه تعاونی‌ها  به دنبال ایجاد خلاقیت، گسترش  و افزایش سرمایه نیستند.

اتابک اذعان کرد در استان تعدادی تعاون روستایی تشکیل شده  و موفق عمل کرده که می توان به تعاونی زنان سی‌سخت  در پخت نان اشاره کرد.

بالاترین مقام اجرایی گچساران با بیان اینکه ما باید ضعف تعاونی‌ها  را شناسایی و در صدد رفع این نواقص باشیم، گفت:  اعتقاد من بر این است که تعاونی‌ها خود  باید خلاق باشند و بتوانند  سرمایه تولید کنند.

فرماندار گچساران با اشاره به اینکه از صفر تا صد محصولات کشاورزی در دست تعاونی است و برای افزایش سرمایه باید خلاقیت به خرج داده شود، افزود: سرمایه گذاری در تعاونی انجام می شود اما در واقع به دنبال افزایش سرمایه نیستیم.

اتابک با بیان اینکه  شخصا به دنبال تشکیل جلسات از جمله سرمایه گذاری ، رفع معضلات و مشکلات واحدهای تولیدی هستم، گفت: اعتقاد به ایجاد تعاونی و سرمایه گذاری دارم.

 وی عنوان کرد: با ایجاد زیرساخت‌ها در روستاها و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی پایدار  اکنون نرخ بیکاری در روستاها کاهش یافته است و نرخ بیکاری در روستاها به یک رقمی نزدیک شده است.

 فرماندار گچساران ادامه داد:با ایجاد زیر ساخت های لازم در روستاها موجب مهاجرت معکوس ازشهر به روستاها است و در حال حاضر  تمایل برگشت به روستاها افزایش یافته است.

 اتابک با اشاره به اینکه نگاه به تعاونی ها باید تغییر پیدا کنند، تصریح کرد: رشد اشتغال در روستاها تغییر پیدا کرده و تنوع کار در روستاها افزایش یافته است.

وی ادامه داد: اکنون از زمین های کشاورزی در روستاها به خوبی استفاده می شود که انتظار می رود تعاونی ها در این زمینه فعال باشند و با کشاورزان همکاری داشته باشند و یک سرمایه پایدار برای تعاونی ها به وجود آورند.

فرماندار گچساران اذعان کرد: تعاونی ها باید کارکرد خود را تغییر بدهند چرا که نظام تعاونی   همیشه در دنیا موفق  بوده است.

وی با اشاره به ۲۸۰تن گندم که در سال ۹۶ به دلایل نامعلومی مفقود شد، اشاره کرد و گفت: این ۲۸۰تن گندم برای اداره تعاونی یک بحران شده است که باید متخلف را شناسایی کرد.

اتابک ادامه داد: وقتی که تعاونی شکل می‌گیرد شغل های جانبی برای کشاورزان ایجاد می شود و فلسفه تعاونی ها ایجاد اشتغال است.

فرماندار گچساران با بیان اینکه با فعال بودن تعاونی‌ها کشاورزی توسعه پیدا می‌کند، اذعان کرد: محصولات کشاورزان باید به واسطه تعاونی‌ها جمع آوری شود و سود آن عاید تعاونی‌ها  شود.

وی ادامه داد: کشاورزی در این شهرستان متحول شده است و مانند کهگیلویه با هزاران مشکل نیست.
اتابک ابراز کرد: سرمایه همین کارهایی است که انجام گرفته اما متاسفانه در برنامه‌ریزی ها دچار مشکل شده‌ایم.

 فرماندار گچساران با بیان اینکه تعاونی‌ها باید به دنبال سرمایه در گردش باشند و علت توسعه نیافتگی‌ها از همین موضوعات نشات می‌گیرد، افزود:  در شهرستان گچساران گنج است با این همه امکانات نباید این مشکلات در تعاونی‌ها وجود داشته باشد.

 اتابک با اشاره به اینکه سرمایه باید در شرکت تعاونی ها بچرخد، عنوان کرد: اکنون سرمایه در همین محصولات کشاورزی است.

وی تصریح کرد: باید از بنگاه داری به خوبی استفاده کرد و  سهم شهرستان از تولید، اشتغال و سرانه آرد، محصولات، نهادهای دامی را باید از استان گرفته شود و اعتقاد من بر این است که سهم کود گچساران در توزیع مناسب نیست و با توجه به آماری که ارائه شده است این میزان کم است.

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع محصولات در شهرستان تا کنون چهار هزار تن کود در بین کشاورزان برای انجام کشت در شهرستان توزیع شده که این میزان کم است.

 اتابک در ادامه افزود: بازار را تعاون روستایی را باید در اختیار انحصاری خود را قرار دهد و بازار را نباید از دست دادتا این شرکت تعاونی‌ها سرپا باشند.

تلاش کارکنان ایثارگر شهرداری در کنار جان‌فشانی کادر درمانی در مبارزه با ویروس کرونا ستودنی است.

تلاش کارکنان ایثارگر شهرداری در کنار جان‌فشانی کادر درمانی در مبارزه با ویروس کرونا ستودنی است

فرماندار گچساران گفت: تلاش کارکنان ایثارگر شهرداری دوگنبدان در کنار جان‌فشانی کادر درمانی در مبارزه با ویروس کرونا از همان ساعات اولیه اعلام شیوع این بیماری تابه امروز ستودنی و خدمت به مردم مصداق عبادت است.
به گزارش ریواس جنوب از گچساران، علیرضا اتابک در آیین تجلیل از نیروهای شهرداری دوگنبدان   با تبریک میلاد امام عدالت (ع)  اظهار  کرد: امام  علی (ع) مظهر شجاعت،انسانیت و عدالت گستری است که باتوجه به جایگاه رفیع ایشان در درگاه الهی ، ما شیعیان اهل بیت باید آموزه های این امام معصوم را بکار ببریم  و توحید، شجاعت،خردورزی ایشان را سرلوحه ی زندگی خود قرار دهیم.

فرماندار گچساران ابراز کرد: اگر امروز شاهد اتفاقات خوبی در شهر هستیم همه آنان مرهون دستان پر مهر شما کارگران است.
وی نقش و جایگاه کارگران را فراموش نشدنی دانست و از زحمات پرسنل شهرداری در راستای خدمت رسانی به مردم تشکر کرد و افزود: کارگران شهرداری به خاطر نوع کار این مجموعه زمانی که باید در کنار خانواده و یا مشغول استراحت باشند به ویژه  در ایام تعطیلات که حجم کار چندین برابر است با حضور در بخش های مختلف فضای سبز،خدمات و دیگر مکان‌ها تلاش می‌کنند تا فضای بهتری را برای زندگی شهروندان ایجاد کنند.
فرماندار گچساران با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در موضوعات مختلف از جمله مقابله با شیوع کووید ۱۹، خاطرنشان کرد: تلاش کارکنان ایثارگر شهرداری در کنار جان‌فشانی کادردرمانی در مبارزه با ویروس کرونااز اولین ساعات اعلام شیوع این بیماری تابه امروز ستودنی و خدمت به مردم مصداق عبادت است.

 

منبع: تابش انلاین