پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد: استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در بازسازی و نوسازی مناطق زلزله زده سی‌سخت الزامی است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد؛ کیامرث حاجی زاده در نشست کارگروه زیربنایی اضافه کرد: کیفیت مصالح ساختمانی یکی از عواملی است که به همراه شرایط ساختگاهی، طراحی، اجرا، نگهداری و تعمیر در دوام و آسیب پذیری ساختمان ها نقش بسزایی دارد.

وی افزود: استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت و استاندارد می‌تواند باعث افزایش طول عمر و مقاومت ساختمان‌ها در مقابل زلزله شود.

در ادامه این نشست، بهمن رحمتی مدیر کل استاندارد استان با اشاره به اینکه لیست واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی دارای پروانه کاربرد

علامت استاندارد معتبر، به دستگاه های ذیربط از جمله: استانداری، بنیاد مسکن، نظام مهندسی ساختمان، دبیرخانه شورای فنی، نوسازی مدارس و اداره کل راه و شهرسازی استان ارسال شده است، افزود: واحدهای تولیدی دارای نشان استاندارد استان توان تامین مصالح ساختمانی مورد نیاز جهت بازسازی مناطق زلزله زده را داشته و لذا انتظار می رود پیمانکاران و دستگاه های متولی از حداکثر ظرفیت واحدهای تولیدی با کیفیت استاندارد در بازسازی مناطق زلزله زده برای رونق تولید و اشتغال در استان استفاده نمایند.

انتهای پیام/د