پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دورکاری کارمندان ادارات در کهگیلویه لغو شد.

به گزارش ریواس جنوب، از زمان شیوع ویروس کرونا با توجیه مقابله با این بیماری بخشنامه دورکاری کارمندان صادر شده بود و به این ترتیب در ادارات به تناسب زمان فقط  یک سوم یا  دو سوم کارمندان به محل کار می آمدند.

بخشنامه ای که اگر چه مورد طبع کارمندان بود اما بسیاری از صاحب نظران آن را غیر مفید و اتفاقا راهی در جهت شیوع بیشتر کرونا می دانستند.

به زعم برخی از مردم وقتی ارباب رجوع به ادارات مراجعه می کند اگر کارمند حضور نداشته باشد مجبورند روزهای بیشتری منزل را برای کار خود ترک کنند.

از طرف دیگر مسئولان نیز می گویند که این کار برای سلامت کارمندان بوده تا اینکه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

امام حالا فرماندار کهگیلویه به نوعی این طرح را در کهگیلویه لغو کرد.

دارا کریمی نژاد گفته است که اختیار را به مدیران ادارات داده ایم اما در اداراتی که تعداد کارمند کمتری دارند دلیلی بر دورکاری نیست.

وی گفت: در اداره ای که کارمندان زیادی دارد و به شرط اینکه در هر اتاقی چند کارمند باشد می توانند همچنان اتز این بخشنامه استفاده کنند اما در اداراتی که فضای کافی وجود دارد هیچ مدیری حق مرخصی دادن به کارمندان خود به دلیل بخشنامه دورکاری را ندارد.

فرماندار کهگیلویه گفت: با این حال اختیار تشخیص این موارد با روسای ادارات است ولی تمام روسا باید شرایط را برای مردم در نظر بگیرند و نه راحتی خود و مجموعه خود.

ریواس جنوب نیز در تاریخ ۲۰/۱۰/۱۳۹۹ تیتری با عنوان (فلسفه دورکاری کارمندان چیست؟ این تدبیر نمی تواند در راستای کنترل کرونا باشد) ( اینجا کلیک کنید)منتشر کرد.