پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

صبح امروز افراد محلی و شرکت توزیع نیروی برق بابت پیگیری مطالباتشان به بیمارستان امام خمینی دهدشت مراجعه کردند تا پشت‌پرده استعفای مدیر این بیمارستان بیشتر نمایان شود.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، شرکت برق بعد از آخرین اخطار امروز دست به آچار برای قطع برق بیمارستان دهدشت آمدند که با دخالت حراست مجددا مهلت گرفتند.

افراد محلی از بنا و کارگر گرفته تا نقاش و سوپرمارکت هم در این ایام برای طلبشان به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

در این ایام همچنین گزارشات رسمی و غیر رسمی زیادی مبنی بر سومدیریت و سواستفاده از موقعیت شغلی به مرکز رسیده و بعد از این اتفاقات دکتر یاری استعفا داد و بلافاصله با استعفای او موافقت شد.

استعفایی که به برکناری شباهت بیشتری دارد و جای سوال است که مدیریت بیمارستان در این مدت چه کرده که چهره یک مکان شفابخش اینگونه مکدر می‌شود و هر روز یک طلبکار به دنبال پولش سر از بیمارستان درمی‌آورد!

اگر چه حال و روز بیمارستان دهدشت متاثر از حال ناخوش کهگیلویه به مراتب بدتر از دیگر بیمارستان‌هاست اما واقعیت آن است که این ضعف مدیریتی در حوزه سلامت فقط ویژه دهدشت نیست و ریشه در یک سیاست خاص وزارت بهداشت دارد.

نکته دیگر اینکه در سالیان اخیر و با برخی بخش‌نامه‌های وزارت بهداشت و اجبار در استفاده از پزشکان و متخصصین در مدیریت‌ها شاهد عقبگرد بخش مدیریتی حوزه سلامت هستیم؛ کسانی که به مسئولیت ها می‌رسند پیش از آنکه پزشک و متخصص باشند باید مدیر باشند.

لازم است وزارت بهداشت در سیاست‌هایش بازنگری کند و مدیران متخصص حوزه سلامت تربیت کند نه اینکه به اجبار از متخصصینی در مدیریت‌ها استفاده کند که تخصصی در مدیریت ندارند.

البته این نکته نافی وجود متخصصین مدیر در بدنه حوزه سلامت نیست و افرادی هستند که هم دست به نسخه خوبی دارند و هم در مدیریت سازمانی و بخشی سررشته دارند.

پرویز یزدانپناه، بعد از استعفای دکتر یاری، مدیر شبکه بهداشت خود را با حفظ سمت به عنوان سرپرست بیمارستان دهدشت منصوب کرد.

انتهای پیام/ بنام