پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فیلمی از تخریب خانه یک بانوی لودابی و مرگ وی بر اثر تالمات روحی ناشی از آن مورد توجه و انتقاد کاربران فضای مجازی و بهره جویی رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است؛ خبری که رئیس سازمان جهاد کشاورزی آن را تکذیب کرد و جزئیات آن را توضیح داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، تاج الدینی رئیس سازمان جهاد کشاوزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰ امور اراضی حق دارد از اراضی کشاورزی محافظت کند گفت: برخی از مردم در اراضی کشاوزی بدون تغییر کاربری به ساخت خانه و ویلا اقدام می کنند که در روزهای اخیر شاهد نمونه بارز آن در منطقه موردراز بودیم.

وی افزود: در این منطقه برخی ها قصد داشتند ساخت و ساز کنند و در مرحله پی کنی بودند که امور اراضی استان با حضور نماینده دادستان و فرمانداری به تخریب آن اقدام کرد.

تاج الدینی افزود: در فیلم منتشر شده منطقه لوداب گزارش شد که این کذب محض است و نه زنی بوده و نه زنی کشته شده است و این کاملا ساختگی است.

وی گفت: در فضای مجازی و رسانه‌های معاند گفته می‌شود که این خانم بر اثر تالمات و فشار روحی ناشی از تخریب منزلش فوت کرده که این موضوع نیز تکذیب می‌شود و این خانم هم اکنون زنده است.

تاج الدین تاکید کرد: باید به جد با شخص یا اشخاصی که به انتشار این ویدیو اقدام کردند برخورد شود.

بویرنیوز در همین زمینه نوشت:

اولاً مردم باید بدانند مراعات قانون وظیفه همگانی است، معنی ندارد هر وقت قانون نفع ما را در بر نداشت مقابلش بایستیم.

یکی از نقاط قوت کهگیلویه و بویراحمد بحث کشاورزی و منابع طبیعی آن است، اگر هرکس دلش خواست دست در طبیعت و زمین های کشاورزی ببرد که فردا روز دیگر چیزی از طبیعت و فضای کشاورزی در استان نمی ماند.اگر بنا بر تغییر کاربری است که هم قانونش هست و هم در ادامه برای کسب خدماتی از قبیل آب، برق و گاز مشکلی پیش رو نخواهد بود.

یک توصیه هم به فعالان فضای مجازی داریم، این دست فیلم ها که فضای احساسی و اجتماعی زیادی دارد و می‌تواند اثرات زیادی آنهم از بعد منفی به همراه داشته باشد را بی اطلاع از اصل موضوع با تفسیر ناآگاهانه نشر ندهند.