پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

انتصاب آقای امیر فخری‌زاده به عنوان سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد در روزهای پایانی دولت حاشیه‌هایی داشته است؛ اما واقعا ماجرای این انتصاب چه بوده است؟

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، ظاهر خبر انتصاب معاون توسعه آب منطقه‌ای به دلیل رابطه نزدیک فامیلی با مدیرعامل این شرکت، آن هم در روزهای پایانی دولت کمی نگران‌کننده و قابل تامل است اما این خبر، باطنی هم دارد.

رسول فرهادی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای‌ای کهگیلویه و بویراحمد که مدیر انتقادپذیری نشان داده، با پذیرش این انتقاد توضیحاتی می‌دهد.

او به محتوای انتقادات رسانه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید، پاسخ من به این انتقادات یک جمله است و آن این است که خود خبرنگاران واقعا بررسی کنند که آقای فخری‌زاده یک نیروی علمی و کاری هست یا نه؟ همچنین آنها واقعا تحقیق کنند که آیا او نیروی حامی دولت بوده است یا نه؟

در واقع آقای فرهادی به دو انتقاد اصلی در این انتصاب اشاره کرده و آن را به خود خبرنگاران پاس داده است.

برای بررسی این سوال مدیرعامل آب منطقه‌ای از یک منبع موثق و بی‌طرف به سراغ رزومه کاری آقای فخری‌زاده رفتیم.

رزومه این فرد تازه منصوب شده در آب منطقه‌ای نشان می‌دهد که در همه عمر خدمتی‌اش در مسئولیت‌های فنی بوده است.

فخری‌زاده، سال‌ها در جهاد کشاورزی و در حوزه آب و خاک مسئولیت‌های کلیدی و فنی داشته و بعد از انتقالش در شرکت آب منطقه‌ای نیز سال‌ها مجری طرح‌های بزرگی چون آب‌رسانی به دشت‌های امام‌زاده‌جعفر، ماهور باشت، آب‌رسانی به دهدشت و شهرهای کهگیلویه بزرگ و دیگر طرح‌های کلان حوزه آب در این استان بوده است.

مدیر طرح‌های توسعه منابع آب شرکت، مشاور فنی مدیر عامل، نماینده تام الاختیار مدیر عامل در طرح های آبرسانی ، عضو کمیته های مختلف و کلیدی شرکت آب منطقه‌ای از دیگر سوابق مدیریتی فخری‌زاده است.

فخری‌زاده همچنین از حامیان دولت دوازدهم بوده و سوابق او این را نشان می‌دهد.

البته معاون قبلی آب منطقه‌ای هم از حامیان دولت بوده و نیروی توانمندی است اما گویا در این مسئولیت نیاز به تغییر بوده است و این حق طبیعی یک‌مدیر است.

فرهادی گفته که از آقای احسانی در مسئولیت‌های دیگری استفاده خواهد شد.

البته هر چند بررسی این موضوع نشان می‌دهد که این انتصاب قبل از هر چیزی یک انتصاب کاری و بر اساس توانمندی و نیاز شرکت بوده اما انتظار می‌رفت که شخص آقای فرهادی، در دولت تدبیر و امید تدبیری به خرج می‌داد و این انتصاب را به تعویق می‌انداخت هر چند که او برای این انتقاد هم پاسخ دارد.

آنگونه که فرهادی می‌گوید، این تصمیم را شخص او نگرفته و هیئت مدیره شرکت با خرد جمعی و تشخیص تغییر و تقویت این معاونت، چنین تصمیمی گرفته است.

به هر حال با لحاظ همه جوانب موضوع می‌توان گفت که هییت مدیره شرکت آب منطقه‌ای، یکی از نیروی‌های پرانرژی و بادانش خود را معاون طرح و توسعه کرده است نه فامیل مدیرعامل را! بالاخره آقای فخری زاده از کارکنان این شرکت است که سوابق حرفه‌ای قابل دفاعی هم در مدیریت دارد لذا نسبت فامیلی با مدیرعامل نمی‌تواند دلیلی برای عدم استفاده از او در مسئولیت‌ها باشد.

برخی رسانه‌ها با انتقاد از مدیرعامل آب منطقه‌ای نوشتند که او باجناقش را که حامی دولت نیست، معاون کرده است؛ موضوعی که در این خبر تحلیلی به آن پرداخته شد.

انتهای پیام/ ک-ب