پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از سازمان جهاد کشاورزی در نظارت به موقع بر جوجه‌ریزی واحدهای مرغداری و تامین ۷۵ درصد نیاز استان، گفت: ۲۰ مرغداری راکد به چرخه تولید برگشتند و با راه‌اندازی چند واخد دیگر به طور کامل در تامین گوشت مرغ خودکفا می‌شویم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، حسین کلانتری در جلسه تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با هدف تنظیم بازار استان هماهنگی و انسجام خوبی با همکاری بخش‌های مختلف دستگاه‌ها اجرایی شد..

حسین کلانتری با بیان اینکه در ایام نوروز، با اخلال گران در بازار عرضه کالا‌های اساسی استان برخورد شد افزود: با همکاری و هماهنگی بخش‌های مختلف استان، خوشبختانه با چند شاخص و ویژگی، جز استان‌هایی بودیم که عملکرد قابل قبولی در تأمین نیاز‌های مردم در ایام تعطیلات نوروز داشتیم..

آقای کلانتری به موضوع قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: قیمت مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد با تولید کمتر از نیاز نسبت به استان‌های تولید کننده مطلوب‌تر است.

وی با بیان اینکه سال گذشته تولید روزانه مرغ دراستان ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن بود اضافه کرد: امسال ظرفیت تولید مرغ در کهگیلویه و بویراحمد به پانزده هزار تن می‌رسد.

استاندار از بازگشت ۲۹ واحد مرغداری غیر فعال در استان به چرخه تولید خبر داد و ادامه داد: با فعال این تعداد واحد ۷۵ درصد نیاز مردم به گوشت مرغ در داخل استان تأمین می‌شود.

کلانتری با بیان اینکه با فعال سازی ۲۰ واحد مرغداری دیگر که در استان غیر فعال هستند گفت: با فعال شدن این تعداد مرغداری ۱۰۰ درصد گوشت مرغ مورد نیاز مردم استان در داخل تامین دربخش تولید مرغ خودکفا می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه با تأمین منابع و پیگیری واحد‌های راکد مرغداری‌ها باید فعال شود، افزود: جوجه ریزی واحد‌های مرغداری فعال در استان به موقع انجام شده و جهاد کشاورزی پای کار بوده است.

کلانتری با بیان اینکه کنترل بازار استان ما صرفاً تا پایان نوروز نیست اضافه کرد: در شهرستان‌ها نیز باید نظارت میدانی شکل بگیرد.

انتهای پیام/