پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس ستاد کرونا گچساران گفت: آمار ابتلا به کرونا به شدت رو به افزایش است و باید در این زمینه تدابیر جدی‌تری اندیشیده شود.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در گچساران/مصوبات ستاد کرونا باید اجرایی شود

به گزارش ریواس جنوب علیرضا اتابک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۲ هزار و۹۳ مورد تست  PCR و رپیدنت  از افراد مبتلا و مشکوک به کرونا دریافت  شده است.

 وی با بیان اینکه از ابتدای این بیماری تا کنون پنج هزار و ۲۷۲ بیمار مبتلا به کرونا قطعی شناسایی شده‌اند، افزود:  تاکنون۹۳ نفر در این شهرستان بر اثر  ابتلا به ویروس کرونا  جان خود را از دست داده‌اند که شاخص فوتی ‌های ناشی از کرونا  در شهرستان ۱٫۷ دهم درصد است.

 رئیس ستاد کرونا گچساران با اشاره به اینکه دریافت تست کرونا در شهرستان افزایش یافته است، افزود:  از ابتدای فروردین ماه  یک هزار و ۷۰۰ مورد تست کرونا  از افراد  مشکوک و مبتلا  به کرونا دریافت شده که نمونه آزمایش ۲۳۹ نفر در این ایام مثبت بوده است.

 اتابک  در ادامه به اجرای  مرحله دوم طرح محله محورشهید سلیمانی که از ۲۰اسفندماه  آغاز شده بود اشاره کرد و گفت: در این طرح هفت هزا رو ۹۲۰ مورد  تست با کیت های تشخیص سریع کرونا در مراکز بهداشتی- درمانی تشخیص کرونا شهرستان انجام شد که ۷۳۴ مورد مثبت بوده است.

وی اذعان کرد:  همچنین۶۰۵ مورد تست با کیت‌های تشخیص سریع کرونا در مناطق روستایی از جمله مراکز بهداشتی از جمله  روستای دیل، باباکلان، لیشتر و امامزاده جعفر انجام شده است.

رئیس ستاد کرونا گچساران عنوان کرد: با توجه به وضعیت قزمز شهرستان و همجواری با استان خوزستان متاسفانه گچساران در حال وارد شدن  به پیک خطرناک این بیماری  است.

وی ادامه داد: مصوبات ستاد کرونا باید اجرایی و عملیاتی شود و برای سلامتی مردم با هیچ کس تعارف نداریم.

 فرماندار گچساران افزود: آمار  ابتلا به کرونا به شدت رو به افزایش است و باید در این زمینه تدابیر جدی‌تری اندیشیده شود.

اتابک خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت های انجام شده در این شهرستان تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان افزایش یافت.