پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی، امروز پنجشنبه ۱۲ فروردین تا دو روز آینده، شاهد شاهد گرد و غبار و وزش باد شدید در سطح استان فارس خواهیم بود.

مهرداد قطره سامانی، مدیرکل هواشناسی فارس با هشدار و اعلام سطح زرد برای استان فارس در اخر هفته جاری، اظهار کرد: برای روز پنج شنبه دوازدهم فروردین وقوع پدیده وزش باد شدید همراه با گرد و غبار در کل استان به ویژه نیمه شمالی پیش‌بینی شده است.

او افزود: برای روز جمعه ۱۳ فروردین ماه از بعد از ظهر احتمال وزش باد نسبتاً شدید گاهی با گرد و خاک به ویژه در نیمه شمالی و مرکز استان وجود دارد.

قطره سامانی ادامه داد: برای روز شنبه ۱۴ فروردین ماه نیز وزش باد شدید تا خیلی شدید با گردوخاک در نیمه شرقی استان به ویژه نواحی شمالی شمال شرق و جنوب شرق و مرکز پیش‌بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان فارس بیان کرد: کاهش دید افقی، آلودگی و کاهش کیفیت هوا، خسارت به سازه‌های سبک و آسیب سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان فرسوده و سقوط اجسام از ارتفاع در کارگاه‌های ساختمانی از مخاطرات قابل انتظار در استان است.

او توصیه کرد: هم استانی‌ها به ویژه کودکان، سالخوردگان و بیماران تنفسی از تردد غیرضروری در فضای باز به جهت بروز پدیده گرد و خاک پرهیز کنند و تمهیدات لازم به ویژه در بخش کشاورزی به جهت وزش باد شدید در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ منبع اصلی