پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر جهاد کشاورزی شیراز گفت: متقاضیان احداث باغ واجد شرایط در این شهرستان برای کمک به تامین نهال و اندام تکثیری با اصالت مورد نیاز خود می‌توانند یارانه دریافت کنند.

 ذبیح الله سیروسی چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در فصل کاشت نهال و احداث باغ‌های جدید قرار داریم، عنوان کرد: با توجه به تخصیص ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار ویژه به این شهرستان از کاشت نهال‌های شناسنامه دار حمایت می‌کنیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده انواع نهال‌های شناسنامه دار گردو، انار، بادام، گل محمدی، زیتون، انجیر، زرشک، پسته، انگور و آلو بخارا برای کاشت در باغ‌های این شهرستان مشمول دریافت یارانه هستند.

به گفته سیروسی، با توجه به اهمیت تامین و کاشت نهال سالم و عاری از هر گونه آفت و بیماری و همچنین ضرورت بهره گیری از نهال‌های با ظرفیت بالقوه تولیدی بالا در احداث باغ‌های تجاری، بهره برداران می‌توانند از ۴۵ نهالستان مجوز دار در سطح استان فارس نهال‌های مورد نیاز خود را خریداری کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شیراز تاکید کرد: باغدارانی که نسبت به کاشت نهال‌های شناسه دار مذکور اقدام کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی این شهرستان در بخش و دهستان خود پس از ارائه درخواست، مدارک و مستندات مورد نیاز نسبت جذب کمک‌های مذکور اقدام کنند.

سیروسی با اشاره به بازدیدهای کارشناسی از باغ های متقاضی دریافت یارانه نهال و ارزیابی وضعیت موجود توسط کارشناسان باغبانی و مسئولین پهنه عنوان کرد: با توجه به وسعت شهرستان شیراز و محدودیت منابع اعتباری متقاضیان در اسرع وقت نسبت به ارائه درخواست خود اقدام کنند.

انتهای پیام/ منبع اصلی