پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی هواشناسی برخی از نقاط کشور طی امروز شاهد بارش باران خواهیم بود.

 به گفته صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی؛ با تداوم فعالیت سامانه بارشی، امروز ۱۴ فروردین در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و به‌صورت پراکنده در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان، نیمه شمالی بوشهر، خوزستان و اصفهان ابرناکی، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش طی امروز در نیمه شمالی خراسان رضوی خواهد بود، گفت: فردا (۱۵ فروردین) بارش فقط در در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه دارد و در بیشتر نقاط کشور جو پایدار و آرام خواهد بود.

به گفته ضیاییان طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۶، ۱۷ و ۱۸ فروردین) جوی آرام و آسمانی صاف در بیشتر نقاط کشور حاکم می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز (۱۴ فروردین) دما در شمال شرق کشور به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد، اظهار کرد: طی امروز با عبور توده هوای سرد از نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما را در استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه که فردا (۱۵ فروردین) کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور محسوس خواهد بود، گفت: طی این روز در سواحل دریای خزر و از روز دوشنبه (۱۶ فروردین) تا آخر هفته در کل کشور روند افزایش تدریجی دما پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: امروز (۱۴ فروردین) دریای خزر و غرب خلیج فارس و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۵ و ۱۶ فروردین) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۵ فروردین) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۶ فروردین) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/ منبع