پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در فسا به ۳۲ تن رسید مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر لزوم جدی گرفتن هشدارها در خصوص موج چهارم شیوع کرونا در کشور و فارس، از شناسایی ۳۵۰۰ مورد مثبت ابتلا به کرونا طی ۴۸ ساعت در فارس خبر داد.

سید روح‌الله حسینی به تشریح وضعیت فارس در خصوص شیوع کرونا پرداخت و گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۷۱۱ هزار و ۶۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه و براین اساس ۱۹۳ هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او همچنین گفت: از ابتدای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۷۱ هزار و ۷۱۶مورد تست سریع انجام و به شناسایی ۷۶۶۰ بیمار مثبت منجر شده است.

بستری شدن ۲۹۸ بیمار جدید طی یک روز

حسینی تعداد کل بیماران شناسایی شده با آزمایش مثبت کرونا در فارس را از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۲۰۱ هزار و ۶۰۷ بیمار اعلام و ضمن بیان اینکه مدافعان سلامت در این بحران روزهای سختی را پشت سر می گذارند، گفت: با بستری ۲۹۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند به هزار و ۲۱۹ بیمار افزایش یافته که از این تعداد، ۱۶۸بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

کرونا در ۲روز ۲۱ قربانی گرفت

حسینی با ابراز از تاسف جان باختن ۲۱ بیمار  دیگر در اثر این بیماری طی ۴۸ ساعت گذشته در فارس، مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون را ۳۴۳۰ نفر اعلام و اضافه کرد: طی این مدت خوشبختانه ۱۸۲ هزار و ۸۲۵ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند.

او ادامه داد: روزهایی که گذشت به واسطه شیوع گسترده ویروس کرونا، به تلخی سپری شد و با افزایش وضعیت قرمز و نارنجی در شهرهای استان، صدای زنگ خطر این بحران، هر روز بلندتر می‌شود.

حسینی ضمن هشدار نسبت به شیوع گونه کرونای انگلیسی در استان فارس که قدرت سرایت بالاتر و شدت ابتلای بیشتری دارد؛ از مردم استان خواست تا با جدی گرفتن استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، شست و شوی منظم دست ها و به ویژه پرهیز از دورهمی ها و تجمعات، در کاهش چرخه های انتقال این بیماری سهیم شده و سلامت خود و عزیزانشان را حفظ کنند.

انتهای پیام/ منبع اصلی