پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دکتر اورنگ ایلامی گفت: با توجه به روند افزایشی شیوع کرونا در فارس، مردم حتی الامکان از مراجعه به مراکز پزشکی در سطح استان، خودداری کنند.

 ایلامی با اشاره به افزایش مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به مطب پزشکان، مراکز تشخیصی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در نقاط مختلف استان فارس، گفت: احتمال ابتلا به کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و دیگر مراکز طبی، بسیار بیشتر است، لذا شهروندان از مراجعه غیرضروری به این اماکن جدا پرهیز کنند.

او با تاکید بر اینکه برای عبور از وضعیت قرمز و کنترل موج جدید بحران کرونا، یکی از راهکارها کاهش میزان ترددهاست، گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا اطلاع بعدی انجام هر گونه عمل جراحی غیراورژانسی ممنوع است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که تصمیمات اتخاذ شده در خصوص انجام نشدن عمل‌های جراحی غیراورژانسی با هدف ارتقای سلامت شهروندان، بیماران و کادر درمانی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و بیماری های تنفسی، بوده است.

ایلامی با اشاره به شلوغی مطب ها و کلینیک ‌های زیبایی در استان فارس گفت: در این شرایط از مردم انتظار داریم تا خدمات مربوط به اعمال زیبایی و موارد غیرضروری را به زمان دیگری موکول کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شهروندانی که دارای علایمی شبیه به سرماخوردگی همراه با تب زیاد، تنگی نفس و مشکلات گوارشی غیرمعمول هستند، با رعایت نکات بهداشتی فقط به پزشک خانواده یا مراکز منتخب ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند.

انتهای پیام/ منبع اصلی