پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد که طبق آخرین رنگبندی‌های وزارت بهداشت، ۲۴ شهرستان استان در وضعیت قرمز و ۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

شمار مناطق قرمز و نارنجی کرونایی فارس، پنج شهرستان شد عبدالرضا قاسم‌پور در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در موج چهارم محدودیت‌ها بر اساس طرح جامع و رنگ بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، ترددخودرویی آموزش، فرهنگی اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.

او از آماده باش کامل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خدمات رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد و افزود: فرهنگسازی و اطلاع رسانی و کمک‌های مومنانه نیز همچنان ادامه پیدا می‌کند.

معاون استاندار فارس همچنین از تشدید نظارت‌ها در حوزه‌های تحت پوشش و بازارها، مراکز خرید و رستوران‌ها و بخش‌های مختلف استان خبر داد و خاطرنشان کرد: برخورد قضایی و انتظامی با برپا کنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با جدیت باید ادامه پیدا کند.

قاسم‌پور با بیان اینکه در ابتدای نوروز تنها یک شهرستان قرمز در فارس وجود داشت، گفت: دید و بازدیدها و دور همی‌ها تعداد شهرهای قرمز نارنجی را افزایش داد.

انتهای پیام/ منبع اصلی