پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عظیم بنام/

در پاره ای از مواقع هر کاری و هر اقدامی صورت بگیرد باز یک جای کار می لنگد.

به گزارش ریواس جنوب، ویروس منحوس کرونا تا توانست با انسان ها جنگید و تا توانست هم انسان ها را کشت و اصلا قصدی هم ندارد که میانجی گری دیگران را قبول کند و سایه شوم خود را از سر بشریت بردارد.

ولی به نظر می رسد این ویروس کشنده در بین انسان ها حامیانی دارد و برای خود در اجتماع جاسوس هایی درست کرد تا بتواند با اعمال نفوذ در بین مردم راه را برای جولان دادن خود هموار کند.

علی رغم اینکه در همه زمینه ها به مدیران و مسئولان می شود انتقاد کرد اما دست کم در زمینه این ویروس اگر کمتر از مردم مقصر نباشند بیشتر از آنها مقصر نیستند.

برخی از مشکلات هست که تا مردم پای کار نباشند هیچ کاری از دست مسئولان بر نمی آید که مصداق آن همین کووید ۱۹ است که راه مقابله با آن پرهیز از زنجیره های انسانی است.

تقریبا مسئولان تمام فکر و ذکر خود را در سطح کل کشور معطوف به کرونا کردند و ممکن است که تدابیر آنها گره گشا نبوده است اما بدون شک علت اصلی آن همراهی نکردن خود مردم بوده است.

برای مثال در شهرستان کهگیلویه فرماندار این شهرستان که اتفاقا انسان تحصیل کرده ای است و سعی می کند از تمام روش ها برای کنترل این بیماری استفاده کند در آخرین تصمیم برای مقابله با عروسی ها در فضاهای آزاد دستور به شخم زدن زمین های دارای پتانسیل جهت برگزاری مراسمات را داده است.

واقعا چرا؟ چرا ما انسان ها نباید به فکر خودمان باشیم؟ تالارها بسته شدند به زمین های اطراف تالار یورش می بریم حالا زمین های اطراف را نیز شخم بزنند باز سوراخی دیگر باید پیدا کنیم؟

درب را می بندند از دیوار بالا می رویم دیوار را باید چکار کنند؟

ما انسان ها حاضر هستیم با هر توجیه و بهانه ای خواسته ها و اهداف خود را پیاده کنیم بدون در نظر گرفتن عواقب و پیامدهای آن هم برای خود و هم برای دیگران!

حال! گاهی اهداف انسان و اصرار بر اجرای آن ممکن است شخصی باشد و ضررهای شخصی به دنبال داشته باشد ولی جاییکه تصمیمات انسان عواقب دسته جمعی دارد باید دگر اندیشی خود را بیشتر کنیم و همه را فدای لذت و شادی خود نکنیم.

به هرحال در زمینه بیماری کرونا تا انسان ها وارد گود نشوند این دریای خروشان و وحشی ادامه دارد.