پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اقدامات و قاطعیت دادستان کهگیلویه از زمانی که به کهگیلویه آمد و البته قبل از آن هم در لنده مورد حمایت مردم قرار گرفت.

به گزارش ریواس جنوب، عبدالله سعادتیان در عین داشتن اقتدار لازم برای استفاده از قوه قهریه، هر جا که لازم باشد روحیه مردمی نیز دارد و با انعطاف با مردم بر خورد می کند و حالا یکبار دیگر برای رعایت حال مردم قاطعیت مثال زدنی از خود نشان داد.

اقدام اخیر دادستان کهگیلویه در بازداشت برادر خود به دلیل مشارکت در برگزاری یک مراسم عروسی حسابی خبر ساز شده است تا حدی که این اقدام می تواند به یک الگو برای دیگر مدیران هم قضایی و هم دولتی قرار گیرد.

ماجرا از این قرار بود که دادستان وقتی متوجه برگزاری عروسی ای بود که یک طرف آن نیز از برادران او بوده است بلافاصله مخالفت کرده و با دستورات لازم زمینی که برای این مراسم آماده شده بود را شخم زدند و حتی مواد غذایی که آنجا تهیه شد بود را هم تحویل نیروی انتظامی دادند.

در اقدامی جالب و نادر دادستان کهگیلویه علاوه بر داماد و عروس، برادر خود را نیز دستگیر و بازداشت کرده تا نشان دهد در رعایت قانون برادر و غیر برادر نمی شناسد.

بی تردید این اقدام دادستان می تواند به یک الگو تبدیل شود؛ رفتاری که ریشه در برقراری عدالت و از لحاظ کرونایی هم عزم یک مدیر برای مقابله با کرونا را نشان می دهد.

سعادتیان در گفتگو با ریواس جنوب گفت: قبل از برگزاری مراسم طرفین را در دادسرا آوردیم و از آنها تعهد گرفته شد که اقدامی به برگزاری جشن نکنند ولی بعد از اینکه خانواده داماد تصمیم به برگزاری جشن در جای دیگری را داشتند متوجه شدم و اولین نفر برادر خودم را از طایفه عروس دستور به بازداشت دادم.

وی گفت: در رعایت قانون و حفظ سلامت مردم هیچ چیز مهمتر از قانون برای من نیست و با هرکسی که هنجار شکنی کند برخورد خواهم کرد.