پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

برخورد قاطع با دارندگان انشعاب غیرمجاز آب

اسفندیار برخه، سرپرست شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از برخورد جدی با دارندگان انشعابات غیرمجاز خبر داد و گفت: تخلفات حوزه آب ” خاله و خرزو”(پارتی و آشنابازی) نمی‌شناسد و حداقل تلاش ما در این راستاست.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز نشست شناسایی و ساماندهی مصارف غیرمجاز آب با حضور سرپرست شرکت آبفا و مدیران امور آب و فاضلاب استان برگزار شد.

اسفندیار برخه در این نشست با اشاره به مهم ترین سیاست گذاری های شرکت آبفای استان عنوان کرد: حرکت به سمت کاهش هزینه ها، چابک سازی بدنه شرکت، زمینه سازی برای افزایش تعداد مشترکین و جمع آوری انشعابات غیرمجاز و تخلفات اولویت های اصلی آبفای استان هستند.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان افزود: تحقق این برنامه ها در سایه ایثار و کار جهادی همه کارکنان انجام خواهد شد و برای رفع چالش ها و مشکلات پیش روی آبفای استان باید همت جهادی و ایثار را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

برخه تقویت سامانه ۱۲۲ و بروزرسانی و شفافیت آمار را از دیگر برنامه های مهم دانست و گفت: در این زمینه نیز باید کار علمی دقیق و اصولی صورت گیرد تا شاهد جهش در ارائه خدمات و رفع موانع باشیم.

وی با تاکید بر اهیمت شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیر مجاز در مدیریت تامین و توزیع آب عنوان کرد: تعدد انشعابات غیرمجاز و دستکاری در تاسیسات آب و فاضلاب به هیچ وجه پذیرفتنی نخواهد بود و با قاطعیت با عاملان برخورد خواهد شد.

سرپرست آبفا استان با تقدیر از همکاری مراجع قضایی با شرکت آب و فاضلاب در زمینه رسیدگی به تخلفات آب یادآور شد: مدیران و افراد متولی در زمینه انشعابات غیرمجاز نیز باید بدانند که رعایت دقیق قوانین و محاسبه تخلفات درهر شرایطی الزامی است و کوچکترین اهمالی در این زمینه پذیرفتنی نیسست.

برخه بخش اعظم افت فشار و ورود آلودگی به شبکه آب را ناشی از تخلفات و دستکاری افراد خاطی در تاسیسات آبرسانی دانست و گفت: با بروز خشکسالی وکمبود آب باید هرچه بیشتر با تخلفات برخورد شود.

وی با بیان اینکه برخوردهای خاله خورزویی در این زمینه تخلفات آب هیچ وجه پذیرفتنی نیست تصریح کرد: مصادیق انشعاب غیرمجاز و تخلفات باید برای عموم بیان شود و اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت گیرد.

انتهای پیام/