پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه روند صعودی مبتلایان به کرونا در فارس همچنان ادامه دارد، یادآور شد که تعداد تخت‌های بیمارستانی مختص بیماران کرونا در حال افزایش است.

یک بیمار یهبودیافته کرونا در شیراز از بیمارستان ترخیص شد دکتر مهرزاد لطفی یکشنبه ۲۲ فروردین در دویست و نود و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تدابیر و برنامه ریزی این ستاد در راستای افزایش تخت بیمارستان ها و مراکز درمانی فارس خبر داد.

او با اشاره به اعلام آمادگی تمامی بیمارستان های خصوصی و دولتی، مراکز درمانی دانشگاهی و غیردانشگاهی در استان فارس، برای خدمت رسانی به مراجعان به ویژه مبتلایان کووید۱۹، گفت: همچنان افزایش تخت های بستری و مراقبت های ویژه در فارس ادامه دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز عنوان کرد: تعداد بیماران کرونایی در فارس بسیار زیاد شده است و وضعیت بستری در بیمارستان‌ها خوب نیست.
دکتر همتی با بیان این که در روز‌های ابتدایی امسال فقط دو بیمارستان اختصاصی بیماران کرونایی – بیمارستان‌های علی اصغر و فقیهی (سعدی) – تعداد اندکی بیمار کرونایی داشتند افزود: متاسفانه اکنون با افزایش ناگهانی تعداد بیماران، تعداد بیمارستان‌های ویژه کرونایی در شیراز به ۱۴ بیمارستان رسیده است.
وی گفت: علاوه بر بیمارستان‌های دولتی علی اصغر، فقیهی (سعدی)، نمازی و چمران، بیمارستان پشتیبان با ظرفیت ۱۰۰ تخت راه اندازی شده است و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی اردیبهشت، دنا، ام آر آی، کوثر، بعثت، پیوند، شهید بهشتی (شیراز)، تامین اجتماعی و مسلمین هم بیمار کرونایی بستری خواهند کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این که هم اکنون ۲ هزار و ۹۹ بیمار در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که ۲۴۹ از آن‌ها تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند افزود: برای بستری بیماران جدید نیاز به اضافه شدن تخت است.
دکتر همتی گفت: وضعیت موجود ۲۳ شهرستان قرمز و ۱۳ شهرستان نارنجی نگران کننده است و بر اساس تصمیم ستاد ملی و ستاد استانی مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدید اعمال خواهد شد.
وی از مردم خواست همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری با ستاد مقابله با کرونا، برای کاهش تعداد بیماران در روز‌های آتی تلاش کنند.