پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گرانی‌های سرسام‌آور در سایه بی‌خیالی دستگاه‌های نظارتی و ضعف نظارت سازمان صنعت و معدن بر بازار دهدشت مردم را بیش از هر زمانی رنج می‌دهد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از فارس گرانی اقلام کالای ضروری موضوع تازه‌ و اتفاق مختص امسال نیست مدت‌هاست کمر مردم زیر بار گرانی‌های سرسام‌آور خم شده و سفره آنها هر روز کوچکتر می‌شود.

گرانی‌ها به هر دلیل و ناشی از هر عاملی که باشند عرصه را بر مردم تنگ کرده و کاهش قدرت خرید به یکی از دغدغه‌های مردمی تبدیل شده است.

ترکش‌های کرونا روند صعودی نرخ کالا و اجناس را بیش از گذشته نمایان می‌کند.گرانی‌های منجر به تشدید نارضایتی عمومی در جامعه نگران کننده است و به نظر می‌رسد بازار به حال خود رها شده است.

در این میان سودجویانی که بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم تنها به فکر سود و منفعت بوده و خودسرانه دست به افزایش قیمت‌ها می‌زنند به گونه‌ای که در دو واحد میوه و تره‌بار مجاور در بازار دهدشت یک جنس مشخص با قیمت‌های متفاوت به فروش می‌رسد.

این در حالی است که بازار کوچک و متمرکز دهدشت اگر مورد رصد و نظارت دستگاه‌های نظارتی باشد نباید چنین تخلفات محرز و بیش از حد وجود داشته باشد.

آشفته بازار دهدشت نیازمند ورود دستگاه‌های نظارتی و تشدید بازرسی همراه با اعمال جرایم بازدارنده است. لازم است در برخورد با متخلفان سخت‌گیرانه عمل شود.

مردم از گرانی‌های سرسام‌آور نگران‌اند و کم توجهی مسؤولان در این رابطه و رها کردن بازار آنها را رنجانده است.

انتهای پیام/