پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عبدالرسول همتی روز یکشنبه بر لزوم نام نویسی در سامانه ویژه تاکید کرد و افزود: هم استان ها می توانند برای دریافت اطلاعات و اخبار واکسیناسیون به وبسایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و یا پایگاه خبری covidvaccine.sums.ac.ir  مراجعه کنند.

بستری ۳۷۱۱ بیمار مبتلا و مشکوک دارای علائم کرونا

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در حال حاضر سه هزار و ۷۱۱ بیمار مبتلا و مشکوک دارای علائم کرونا در سطح بیمارستان های استان فارس بستری هستند.

همتی با اعلام بستری ۳۵۱ بیمار جدید مبتلا و دارای علائم کرونا در شبانه روز گذشته در سطح بیمارستان های استان، افزود: با بستری موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند، به سه هزار و ۷۱۱ نفر رسیده که از این تعداد، ۳۸۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۶۳ هزار و ۶۴۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۳۸۲ هزار و ۴۶۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۵ هزار و ۶۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۱۸ هزار و ۱۱۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی گفت: ۳۶۷ هزار و ۲۶۰ نفر از ابتدا تاکنون بهبودی یافتند که از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۳۳ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۲۷۹ نفر عنوان کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اگرچه آمار موارد بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان های استان رو به کاهش است، اما کماکان آمار ها نگران کننده است و نیاز به توجه بیشتری به رعایت پروتکل های بهداشتی احساس می شود.ضرورت دارد تمام مردم استان اعم از افرادی که واکسینه شدند و یا در نوبت های واکسیناسیون قرار دارند، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و ترددهای غیر ضروری را برای کنترل و غلبه بر کروناویروس جدی بگیرند.

انتهای پیام/ منبع اصلی