پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی داراب و کهنوح، سه نوجوان گروگان گرفته شده از چنگ آدم ربایان رها و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

نوجوانان رهایافته از گروگانگیری شهرستان‌های داراب و کهنوج

 به گزارش دریافتی ریواس جنوب از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار «رهام بخش حبیبی» در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره آدم ربایی در دوازدهم مردادماه سال جاری در روستای “فتح آباد” شهرستان داراب و ربایش ۳ نوجوان توسط چند نفر با یک سواری پژو ۴۰۵، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در بررسی اظهارات خانواده های افراد ربوده شده مشخص شد متهمان به خاطر اختلافات مالی اقدام به چنین کاری کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان فارس خاطر نشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی داراب با اقدامات فنی و تخصصی و استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی تحقیقات گسترده‌ای را در این خصوص آغاز و مطلع شدند افراد گروگان گرفته شده به شهرستان کهنوج و توابع استان سیستان و بلوچستان منتقل و در اطراف کوه‌های آن منطقه نگهداری می‌شوند.

حبیبی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضائی از لحظات اولیه وقوع گروگان‌گیری تا امروز نهم مهرماه ۱۴۰۰ موفق شده‌اند ۴ نفر در این خصوص دستگیر و همچنین خودرو استفاده شده در آدم‌ربایی را توقیف کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهمان (دیگر افراد مشارکت کننده در این وقایع) که خطر را احساس می‌کردند هر ۳ نوجوان پسر ۱۳ الی ۱۶ ساله را در کوه‌های اطراف کهنوج رها کردند، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی داراب با همکاری کارکنان انتظامی شهرستان کهنوج افراد گروگان گرفته شده را به داراب انتقال و به صورت صحیح و سالم تحویل خانواده‌های آنان دادند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه تلاش برای دستگیری دیگر افراد مشارکت کننده در این آدم ربایی با جدیت ادامه دارد، اظهار کرد: پلیس استان فارس اجازه نخواهد داد که مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی آسایش شهروندان را برهم زنند و در صورت بروز هرگونه اقدام غیرقانونی با هنجارشکنان برخورد قاطع می‌کند.

** درخواست ناکام یک و نیم میلیاردی برای رهایی گروگان

همچنین فرمانده انتظامی داراب در این باره گفت: فرد گروگان گرفته شده در بخش رستاق شهرستان داراب، ۱۹ ساله بود که پس از تلاش مأموران در ایرانشهر رها شد و به آغوش گرم خانواده بازگشت.

سرهنگ علیرضا نوشاد اظهار کرد: در بررسی اظهارات خانواده شخص ربوده شده مشخص شد متهمان با فرد گروگان گرفته شده اختلافات مالی داشته‌اند و برای رهایی وی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مطالبه کرده‌اند.

انتهای پیام/ روابط عمومی پلیس