پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۳۲ درصدی پروژه آب‌رسانی به اراضی کشاورزی حومه غربی دهدشت گفت: منابع مالی لازم برای این طرح ۶۵۰ میلیارد تومان است که برای تامین آن تلاش خواهیم کرد.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، سید جواد ساداتی‌نژاد به نمایندگی از رییس جمهور وارد شهرستان کهگیلویه شد و از برخی پروژه‌های این شهرستان بازدید کرد.

طرح آبرسانی به حومه غربی دهدشت یکی از این پروژه‌ها بود که سید جواد ساداتی‌نژاد در بازدید از این طرح از شتاب این پروژه برای کمک به توسعه کشاورزی خبر داد و اظهار کرد: توسعه کشاورزی یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم است.

وزیر جهاد کشاورزی از همکاری این وزارت با وزارت نیرو برای منابع مالی پروژه آبرسانی حومه غربی خبر داد و گفت: وزارت نیرو نسبت به تکمیل ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی این طرح اقدامات لازم را انجام دهد.

وی منابع مالی لازم برای این طرح را ۶۵۰ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده است.

ساداتی‌نژاد بهره برداری از این طرح را باعث اشتغال زایی برای یک هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم عنوان و افزود: با بهره برداری از این طرح کشاورزی و باغبانی در این منطقه توسعه پیدا می‌کند.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین حجم تخصیص آب سالانه این طرح را ۳۵۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: آبیاری تحت پوشش این طرح بیش از ۵ هزار هکتار است.

انتهای پیام/