پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به گفته محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته امداد استان فارس با اجرایی شدن طرح پرداخت الکترونیکی صدقات در این استان، نیکوکاران از این پس می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن بارکد خوان و با داشتن کد QR اختصاصی یا عمومی، به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه کنند.

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، محمد بذرافشان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶۹ هزار صندوق صدقات شامل ۳۶۳ هزار صندوق کوچک خانگی و ۶ هزار صندوق متوسط و بزرگ درسطح معابر، ادارات، مجتمع‌های تجاری و … نصب‌ و فعال است، افزود: تاکنون کد QR بر روی ۵۰ هزار صندوق نصب شده است.

مدیرکل امداد فارس در خصوص مزایای پرداخت صدقه از طریق کد QR، عنوان کرد: تسریع در کمک رسانی به نیازمندان، امکان پرداخت صدقه در هر زمان و جلوگیری از استهلاک پول ملی از ویژگی‌های این نوع پرداخت است.

بذرافشان با اعلام اینکه صدقات جمع‌آوری شده در سرفصل‌های مختلفی از جمله معیشتی، درمان، بهداشت، مسکن، جهیزیه و… هزینه می‌شود، اضافه کرد: در ۶ ماهه اول امسال ۱۸۵ میلیارد ریال صدقه توسط مردم پرداخت شده که از این میزان ۶۵ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال از طریق مراکز نیکوکاری سطح استان و مابقی از طریق دفاتر امداد جمع آوری شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام