پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در چند سال گذشته و با راه اندازی بنیاد علوی در دیشموک همواره خدمات این بنیاد تیتر رسانه ها بوده اما در چندین مورد اظهارات مسئول این بنیاد توسط برخی از مدیران رد می شد.

به گزارش ریواس جنوب، در جدیدترین مورد که در شورای اداری کهگیلویه اتفاق افتاد اسفندیار مختاری مسئول این بنیاد در دیشموک از خدمات خود گفت و برخی از مدیران را سهل انگار خواند.
در همان جلسه و وقتی که مختاری دانشگاه علوم پزشکی را متهم به عدم همکاری کرد مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه به پشت تریبون رفت و با رد ادعاهای مختاری بنیاد علوی را متهم به عدم اجرای تفاهم نامه ها کرد.
و حالا بعد از چند روز حرف های طیب زادگان در شبکه و بهداشت را اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز تکرار کرد و بنیاد علوی را علت کندی پروژه های مطروحه عنوان کرد.
باید منتظر ماند و دید پاسخ بنیاد علوی به واکنش های مدیران ادارات چیست و نهایتا مردم قضاوت کنند که حق با کیست!

 

در همین زمینه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به ادعای مختاری مسئول بنیاد علوی که گفته بود برای بهسازی هشت کیلومتر از محور قلعه‌رئیسی به دیشموک اعتبار در نظر گرفتیم ولی راهداری به بهانه‌های مختلف همکاری ندارد و یک روز لودر نیست یک روز نیرو ندارند و……. آورده است: اعتبار مشارکتی این بنیاد برای اجرای پروژه‌های مورد نظر در  بخش دیشموک وصول نشده است.

در متن ارسالی آمده است:

در سفری که معاون محترم بنیاد علوی در آبان ماه ۱۳۹۹ به بخش دیشموک داشتند و بعد از بازدیدهای آن حوزه مبلغ سه میلیارد تومان  جهت مشارکت آسفالت راه روستایی دلی ده احمد-سربیشه شهسواری-مصوب نموده که با شروع فصل  بارش همزمان شد و چون  دیشموک جزء نقاط سردسیری می‌باشد در آن زمان امکان اجرای آسفالت نبود؛ ضمن اینکه از زمان ابلاغ اعتبار این اداره کل نسبت به خرید و حمل قیر و مصالح آن جهت تهیه ردمیکس اقدام نمود و از طرفی هم قبل از ابلاغ مقدار ۳ کیلومتر در این مسیر آسفالت کرده بودیم که بلافاصله به محض مساعد شدن هوا ردمیکس با مصالح و قیر خریداری شده آماده و ۳/۵ کیلومتر آسفالت اجرا نموده که با مقدار قبلی ۶/۵ کیلومتر که مجموعأ با کرایه  حمل و پخش این آسفالت تاکنون قریب به ۶ میلیارد تومان هزینه گردید؛ ضمن اینکه ۵۰درصدقسط دوم  اعتبار این پروژه هنوز ابلاغ نگردید و هم اکنون منتظر ابلاغ آن جهت خرید قیر و ادامه آسفالت می‌باشد.

در خصوص لکه گیری و روکش آسفالت محور قلعه رئیسی به دیشموک نیز آمده است: بنیاد محترم علوی فقط در حد صحبت اعلام نموده که مبلغ یک میلیارد تومان قصد مشارکت در این محور را دارد و از ابلاغ آن تا کنون خبری نشده است؛ در صورتی که این اداره کل دو قرارداد در قالب لکه گیری و روکش آسفالت در محور مذکور به مبلغ بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال منعقد نموده که  فاز اول دارای ۸۰ درصد پیشرفت می‌باشد و فاز دوم آن در حال انعقاد قرارداد می باشد.

در این مطلب با اشاره به اینکه یک میلیارد تومان اعتبار بنیاد محترم علوی هنوز وصول نشده است بنابراین مشکلی از این پروژه را حل نخواهد کرد،افزوده است: ضمن تشکر از این نهاد محترم اگر قصد بر این باشد که با این یک میلیارد تومان هر روز بر علیه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خبری زده شود و زحمت همکاران عزیز  در این اداره زیر سوال رود و تخریب گردند با عرض پوزش اعلام می‌نماییم که خود این عزیزان بطور جداگانه نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام نمایند و این اداره کل از مشارکت آنها معذور می‌باشد.

عزیزان  می توانند از  مسئولین محترم بنیاد علوی مستقردر شهرستان لنده عملکرد و مشارکت و همکاری همکاران ما را جویا شوند که ما در شهرستان لنده قریب ۳۰ کیلومتر جاده را با مشارکت بنیاد علوی در لنده زیرسازی و آماده آسفالت نموده و در عملیات احداث و خاکبرداری راه های روستایی به طول ۱۰ کیلومتر از طریق دستگاهای راهداری با آنها همکاری داشتیم و اگر از آنها در خصوص همکاری و استقبال از این مشارکت سوال فرمایید قطعآ نمره بالایی به همکاران ما خواهند داد.

در پایان از زحمات و تلاش های بنیاد محترم علوی در خصوص محرومیت زدایی در  شهرستان لنده و  بخش دیشموک کمال تشکر را داریم.

روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام: