پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اعضای شورای شهر یاسوج که با وعده تغییر و پایان حواشی از مردم رای گرفتند، هنوز جوهر رای مردم خشک نشد به ریش آنها خندیدند و برخلاف نظر افکار عمومی، شهردار سابق را در یک فرایند غیردموکراتیک، مجددا به این مسئولیت انتخاب کردند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، نستهن مقدم با رای ۶ تن از تعداد ۷ رای شورای شهر مجددا شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

شورای شهر یاسوج در دوره پنجم به جای خدمت، بیشتر درگیر حاشیه و معامله بودند و در این دوره یک ناامیدی عمومی بر پیکره شهر حاکم شد.

بعد از این دوره شورا که همراه با مدیریت شهری خسته و بی‌روح بود،  مردم دنبال تغییر بودند و در انتخابات دوره ششم پیکره کلی شورا را تغییر دادند و بعد از یک دوره پرحاشیه و رد و تایید صلاحیت‌ها، روز گذشته پارلمان ششم یاسوج شکل گرفت تا در اولین جلسه اداری، پیام مهم البته ناامیدکننده‌ای به موکلین خود دهند.

نمایندگان مردم در پارلمان شهری یاسوج، با نادیده گرفتن دیدگاه افکار عمومی و فضای تغییر حاکم بر شهر، همان شهردار قبلی را ابقا کردند تا “درب همچنان بر پاشنه قدیم بچرخد و به ریش مردم بخندند”.

نستهن مقدم در این ۴ سال هر آنچه در چنته داشت، خوب یا بد برای شهر یاسوج انجام داد و همه دنبال تغییر و تزریق انرژی جدید و جوان به پیکره بی‌جان پایتخت طبیعت ایران بودند.

بدتر آنکه، شورای ششم شهر یاسوج، این انتخاب را در یک فضای رقابتی و شفاف انجام ندادند و گویا جلسات شبانه و پشت پرده نقش اصلی را در این انتخاب داشته است.

تا چند روز پیش بسیاری از اعضای شورای شهر با شهرداری نستهن مقدم مخالف بودند اما در یک چرخش ۱۸۰ درجه با آقای مقدم، با او به توافق رسیدند تا ۴ سال دیگر هم روی یک سفره امن بنشینند.

هدایت امیری، تنها مخالف شهردار شدن آقای مقدم بود؛ او می‌گوید خیانت به اعتماد مردم برای من کار سختی است و آنها از نمایندگان خود تغییر وضع موجود را می‌خواستند.

امیری به ریواس جنوب گفته که ابایی از شفافیت در اعلام رای مخالفم به آقای مقدم ندارم و این رای را بر مبنای احترام به دیدگاه و مطالبات موکلین خود داده‌ام.

این عضو شورای شهر یاسوج همچنین گفته که بعد از انتخاب شهردار و تایید نهایی آن لازم است که بدون منافع شخصی و گروهی به فکر خدمت به مردم باشیم و در این مسیر من هم حمایت خواهم کرد.

وی افزود: شهروندان ما از اختلاف و حاشیه خسته شدند و از ما کار و تغییر فضای موجود را می‌خواهند.

به گزارش ریواس جنوب، اعضای شورای شهر یاسوج با ۶ رای موافق و تنها رای مخالف هدایت امیری، به شهردار قدیمی رای اعتماد دادند تا در وزارت کشور صلاحیت او بررسی شود.

انتهای پیام/