پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اعتراضات دامنه‌دار معلمان در کشور، امروز دوم دی‌ماه ۱۴۰۰ هم در شیراز، با حضور شمار چشمگیری از معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش برگزار شد.

تجمع اعتراضی معلمان در شیراز_2دی1400

تجمع اعتراضی معلمان در شیراز_۲دی۱۴۰۰

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب، خواسته اصلی معترضان، حل مشکلات صنفی معلمان و بازنشستگان به ویژه از طریق اجرای کامل لایحه رتبه‌بندی معلمان و یکسان‌سازی حقوق است.

در تجمع امروز هم آزادی معلمان زندانی از دیگر شعارهای معترضان بود.

یکی از معلمان به خبرنگار ریواس جنوب گفته که در تجمع امروز معلمان و بازنشستگان در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، فضای امنیتی حاکم بوده و تلاش شده از ورود و حضور معترضان در خیابان معدل شیراز جلوگیری شود.

در سال تحصیلی جاری، تاکنون چندین بار با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان کشور، تجمعات اعتراضی برپا می‌شود که اگرچه با تکاپوی دولت و مجلس همراه شده اما به عقیده معلمان نتیجه عملی و دلخواه فرهنگیان حاصل نشده است.

ده روز پیش‌تر نیز چند هزار معلم در شیراز برای دست‌یابی به حقوق و مزایایی که حق خود می‌دانند، دست به تجمع اعتراضی زدند. (گزارش تجمع پیشین معلمان در خیابان معدل شیراز)

در اعتراض‌های آذرماه، در ده‌ها شهر در کشور ازجمله شیراز و چند شهر دیگر استان فارس، شمار قابل توجهی از معلمان با وجود حضور در مدارس دست از کار کشیدند و با ارسال عکس‌های با مضمون اعتراض و اعتصاب خواستار توجه مسؤولان کلان کشور به مطالبات خود شده بودند.

لینک دانلود ویدئو: اینجا کلیک کنید

لینک ویدئو در کانال آپارات ریواس جنوب: https://www.aparat.com/v/nzFU4

انتهای پیام/ سجاد بنام