پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پزشک فوق تخصص عفونی کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه این حرف که امیکرون نمی‌کشد، غلط است بلکه این سویه از کرونا هم می‌تواند بکشد و هم بستری کند، تصریح کرد: اصرار بر بازگشایی مدارس نا به جاست.

 به گزارش ریواس جنوب، دکتر محمدرحیم کدیور در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان اینکه متاسفانه روز به روز آمار ابتلا به کرونا بسیار نگران کننده می‌شود، عنوان کرد: در دنیا نیز نسبت به پیک‌های قبل شاهد ابتلای چهار برابری هستیم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه روزانه در آمریکا دو هزار و ۵۰۰ نفربه دلیل این بیماری فوت می‌کنند، افزود: آمار مرگ دنیا به طور مرتب در حال افزایش است.

پزشک فوق تخصص عفونی کودکان ادامه داد: یک فرد مبتلا به سویه امیکرون در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی، در مدت دو ماه می‌تواند ۱۰۰ میلیون نفر را به این بیماری مبتلا کند؛ این یعنی بیشتر از آمار کل جمعیت ایران.

کدیور با اشاره به اینکه در جنوب فارس اعلام شده که ۱۸ منطقه فوق قرمز و نارنجی داریم، خاطرنشان کرد: اگر مراقبت لازم انجام ندهیم، روزی می‌رسد که تخت‌ها دوباره اشغال شده و مرگ‌ها دوباره به سه رقم خواهد رسید؛ این موضوع را وزیر بهداشت هم تایید کردند.

او با بیان اینکه متاسفانه در بین کودکان و اطفال وضعیت بدتری را شاهدیم، گفت: در آمریکا تعداد بستری نسبت به پیک‌های قبلی بیشتر شده و کودکان به دلیل واکسینه نشدن بیشتر در معرض خطر هستند.

پزشک فوق تخصص عفونی کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه یزد مدارس را تعطیل و غیر حضوری اعلام کرده است، تصریح کرد: نمی‌دانیم چرا در استان فارس اصرار بر بازگشایی مدارس است و مسئولین باید کاری کنند.

انتهای پیام/ منبع اصلی